ارائه بیش از 1میلیون و605 هزار خدمات در مراکز درمانی تامین اجتماعی به بیمه شدگان ایلامی

مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام گفت: طی سال گذشته یک میلیون و ۶٠۵ هزار و ۱۵۹ خدمات در مراکز درمانی تامین اجتماعی ارائه شد.
کد خبر: ۱۱۷۳۸۷۱
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۰ 02 July 2024

به گزارش تابناک ایلام ؛ هادی صبور  اظهار داشت : نصب دستگاه OPG ا اعتباری بالغ بر چهارده میلیارد ریال، برای اولین بار در بیمارستان های دولتی استان، نصب و راه اندازی دستگاه C-ARM (سی آرم) و سرب کوبی کامل اتاق عمل بیمارستان شهدای زاگرس جهت اعمال، اورتوپدی و مغز و اعصاب با اعتباری بالغ بر پنجاه میلیارد ریال که در حال حاضر مورد بهره برداری قرار گرفته است .

وی افزود:  نصب و راه اندازی انبار مرکزی بیمارستان، راه اندازی داروخانه بستری بیمارستان بعد سال‌ها، افزایش شیفت پزشکان عمومی در شیفت صبح و شب، خرید دستگاه دیالیز برای بیمارستان شهدای زاگرس در راستای افزایش خدمت رسانی به بیمه شدگان استان از دیگر اقدامات انجام شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان ایلام به تجهیز و بروزسانی آزمایشگاه بیمارستان شهدای زاگرس اشاره کرد و گفت: این مهم با تخصیص بودجه ۳۰ میلیارد ریالی مدیر عامل بـه آزمایشگاه و خرید و نصب تجهیزات براساس اعتبار اعلام شده در پایان سال ۱۴۰۱ انجام شد.

وی یادآور شد:مدیریت درمان تامین اجتماعی در دو بخش درمان مستقیم و غیر مستقیم به بیمه شدگان خدمات ارائه می کند. در بخش درمان مستقیم مراکز ملکی تامین اجتماعی ارائه کلیه خدمات به بیمه شدگان صد درصد رایگان است.

مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام گفت: در بخش درمان غیر مستقیم از طریق خرید خدمت در مراکز دانشگاهی، مطب های خصوصی و.. به بیمه شدگان خدمات ارایه می شود.

صبور ادامه داد: همچنین در این بخش طبق قانون و دستورالعمل ها، کلیه مراکز درمانی خصوصی و غیرخصوصی مکلف به عقد قرارداد با بیمه های پایه هستند.

وی با بیان اینکه۵۴۰ مرکز درمانی طرف قرارداد با بخش درمان تامین اجتماعی استان هستند، بیان داشت: این مراکز شامل پزشکان عمومی، متخصص و فوق متخصص، دندانپزشکان، داروخانه ها، مراکز پاراکلینیک، درمانگاه ها و بیمارستان ها می شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام تاکید کرد: هیچ مرکز درمانی در استان نمی تواند بدون قرارداد با بیمه های پایه فعالیت کند.

وی افزود: مجموع مطالبات مراکز طرف قرارداد بخش درمان تامین اجتماعی استان از سال گذشته تاکنون مبلغ ۳۵۱ میلیارد ۳۱۱ میلیون تومان می باشد که از این میزان ۲۷۸ میلیارد ۲۱۸ میلیون تومان پرداخت و ۷۳میلیارد و ۹۲ میلیون تومان نیز باقی مانده است.

صبور گفت: همچنین مجموع مطالبات مراکز دانشگاهی ۲٠۲میلیارد ۳۶٠ میلیون تومان می باشد که از این میزان ۱۵۱ میلیارد و ۳۵٠ میلیون تومان پرداخت و مانده مطالبات نیز ۵۱ میلیارد و ۹ میلیون تومان است.

وی اضافه کرد: مجموع مطالبات مراکز غیر دانشگاهی نیز ۱۴۸ هزار میلیارد و ۹۵۱ میلیون تومان می باشد که از این میزان ۱۲۶ میلیارد و ۸۶۷ میلیون پرداخت و ۲۲ میلیارد ۸۳ میلیون تومان نیز مانده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام گفت: طی سال گذشته یک میلیون و ۶٠۵ هزار و ۱۵۹ خدمات در مراکز درمانی تامین اجتماعی ارائه شد.

وی بیان داشت: همچنین در این مدت، در بخش بیمارستان ۶۳۳ هزار و ۹۵ خدمات، دی کلینیک ۴۳۹ هزار و ۱۲۷ مورد، درمانگاه شماره ۲ تعداد ۲۷٠ هزار و ۷۸۷ مورد و درمانگاه دهلران نیر ۲۶۲هزار و ۱۵٠ خدمات ارائه شده است.

دکتر صبور در پایان تصریح کرد: در بخش ویزیت سرپایی پزشکان نیز طی سال گذشته ۷۷۲ هزار و ۳۴۹ مورد در چهار مرکز درمانی تامین اجتماعی خدمات ارائه شده است./م

بیشتر بخوانید:

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار