افزایش ۵ درصدی مصرف برق در قم

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم گفت: درحال حاضر تقریبا ۵ درصد از مصرف ما نسبت به پیک بار مرداد سال گذشته بالاتر رفته و رشد غیر‌قابل انتظاری داشته است.
کد خبر: ۱۱۷۳۸۳۱
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۶ 02 July 2024

 به گزارش تابناک قم، یوسف صادقی در گفت‌وگویی، با اشاره به وضعیت مصرف برق استان قم اظهار داشت: درحال حاضر تقریبا 5 درصد از مصرف ما نسبت به پیک بار مرداد سال گذشته بالاتر رفته و رشد غیر‌قابل انتظاری داشته است.

وی گفت: ما در سال گذشته 15 مرداد 940 مگابات عدد پیک مصرف را ثبت کردیم و امسال میزان حدود 980 مگابات رو شاهد هستیم، یعنی با افزایش 5 درصدی روبرو هستیم. امیدواریم به مدد همشهریان عزیز اوج‌گیری میزان مصرف برق را کنترل کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم بیان کرد: به لطف خدا ما توانسته‌ایم شرایط را بدون خاموشیِ اعمال مدیریت بار در محدوده شهر، مناطق مسکونی و تجاری پیش ببریم. ولی با توجه به اینکه تجهیزات در فشار مصرف بالا و گرمای شدید هستند، گاهی در محلات و مقاطعی خاموشی هم داشته‌ایم. 

وی عنوان کرد: درحال حاضر ما مدیریت مصرف بار را در محدوده مشترکین صنعتی، بخش کشاورزی و بخش اداری داریم. در بخش‌های ‌کشاورزی و صنعتی هر دو صنف همکاری خوبی دارند. 

صادقی تصریح کرد: در بخش اداری با وجود اراده‌ای که مدیران استان داشتند، در سطح کشوری توانسته‌ایم ذخیره انرژی خوبی داشته باشیم و دومین استان در رده کشوی قرار بگیریم. مجموعه مدیران استان به همراهی ادارات و بدنه‌ کارمندی توانستیم بحث مدیریت مصرف را شاهد باشیم. 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم اظهار داشت: با توجه به اینکه ما امسال دیر‌تر به سمت گرما رفته‌ایم ولی مصرف در سطح استان و کشور رشد بالایی داشته است. هفته گذشته در کل کشور 73500 مگابات پیک مصرف انرژی داشته‌ایم که نسبت به سال قبل 11 درصد رشد داشته است.

وی افزود: ما درخصوص اقدامات شرکت توزیع برق در مبحث تأمین برق مطمئن پاساژها و مراکز تجاری، با هیئت امنا و مدیران انرژی مجتمع‌های تجاری نشست‌ها و مکاتبات مختلفی داشته‌ایم و همچنین نظارت‌های مستمری بر واحدهای تجاری صورت گرفته است. ان‌شاءالله بتوانیم در مجمتع‌های تجاری هم شاهد صرفه‌جویی در میزان مصرف انرژی باشیم.

صادقی گفت: در زمینه‌ مدیریت مصرف در بوستان‌ها و فضای سبز، جلساتی با مدیران سازمان‌های متولی برگزار کردیم و توانسته‌ایم با همکاری مدیران مرتبط در بخش خدمات شهری، بویژه سازمان پارک‌ها و فضای سبز تامین روشنایی مطلوب داشته باشیم. 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم بیان کرد: در ادارات و دستگاه‌های اجرایی، پایش مستمر و برخط میزان مصرف ادارات و نظارت بر اجرای مصوبه هیئت وزیران یکی از وظایف اصلی ما بوده، که با همراهی مدیران استان و بدنه کارمندی، استان قم از استان‌های پیشرو در این زمینه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: برخی از دستگاه‌ها بودند که گاهی مشمول اعمال مدیریت شده، ولی پس از آن نتایج برای رفع ناترازی ملی و استانی در شرایط خوب قرار گرفته و همکاری مطلوبی داشته‌اند.

صادقی عنوان کرد: ما در بحث روشنایی سطح استان 125 هزار چراغ روشنایی داریم که برای روشنی مستمر آن‌ها برنامه‌هایی از جهت بازدید، تعمیرات و سرویس دوره‌ای لازم است. این برنامه در دستور کار همکاران ما قرار دارد. تقریباً هر یک ماه از بلوارهای اصلی در 5 منطقه اجرایی استان بازدید می‌شود.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار