احداث مجتمع گردشگری و اقامتگاه بوم گردی در روستای وناب دلفان

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از توسعه گردشگری در روستای وناب شهرستان دلفان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۳۸۰۲
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۴ 01 July 2024

به گزارش تابناک لرستان، عطا حسن پور در جریان بازدید از روستای وناب در شهرستان دلفان افزود: روستای وناب به دلیل همجواری با کوه گل اندام از ۵ سراب دائمی برخوردار است که همواره مورد توجه گردشگران و طبیعت دوستان شهر‌های اطراف بوده است.

وی اضافه کرد: با توجه به درخواست اهالی منطقه و عدم وجود زیرساخت‌های مناسب گردشگری، این اداره کل آمادگی همکاری با اهالی برای ایجاد و احداث مجتمع گردشگری، اقامتگاه بوم گردی و یا سنتی و مجتمع پذیرایی را دارد و در این راستا از سرمایه گذاران بومی این منطقه حمایت می‌کند.

حسن پور تصریح کرد: با توجه به زیرساخت‌های طبیعی منطقه، امکان تبدیل این روستا به منطقه نمونه گردشگری و یا روستای هدف گردشگری وجود دارد که باید با همکاری اهالی و حمایت از این افراد، زمینه را برای تبدیل به منطقه توریستی ایجاد کنیم.

در این دیدار فرماندار شهرستان دلفان نیز در خصوص پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شهرستان در حوزه گردشگری گفت: دلفان دارای مناطق گردشگری و چشم انداز متفاوتی ست که نیاز است، این مناطق جهت گردشگری عموم ساماندهی شوند.

اصغر قهرمانی افزود: روستای وناب در بخش مرکزی احاطه شده از باغ‌های گردو و میوه است، که به دلیل واقع شدن در منطقه کوهپایه‌ای از آب و هوای فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

فرماندار دلفان تصریح کرد: این آمادگی وجود دارد تا با استفاده از اعتبارات راهداری و همچنین حمایت‌های فرمانداری، زمینه ایجاد راه دسترسی مناسب برای این روستا فراهم شده تا زیرساخت‌های گردشگری بیش از پیش در این منطقه ایجاد شود.

لازم به ذکر است شهرستان دلفان در شمال غربی لرستان و در ۸۵ کیلومتری غرب شهرستان خرم آباد در همجواری شهرستان هرسین از استان کرمانشاه واقع شده است.

برچسب ها: لرستان
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار