مدیرکل شیلات گیلان:

توسعه هم گون و متوازن در صنعت شیلات نیازمند تعامل بین استانی است

کد خبر: ۱۱۷۳۷۴۱
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۹ 01 July 2024

کوروش خلیلی در گفت گو با خبرنگار تابناک گیلان با اشاره به برگزاری نخستین اجلاسیه منطقه یک آبزی پروری سازمان شیلات ایران اظهار کرد: این اجلاسیه با حضور استان های گیلان، اردبیل، آذربایجان شرقی، غربی، زنجان و کردستان در نمایشگاه توانمندی های دام و طیور و آبزیان تبریز برگزار شد.

مدیرکل شیلات گیلان به تشریح مشکلات و چالش های حوزه آبزی پروری پرداخت و بیان کرد: برخی چالش ها نظیر تسهیل بخشی در ارائه استعلامات و توسعه آبزی پروری در سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت و پاره ای از آن حل شد.
خلیلی با اشاره به ظرفیت های شیلاتی استان های کشور بیان کرد: گیلان در همه حوزه ها به جزء سردآبی دارای رتبه های اول کشور است.
وی از صادرات افزون بر 22 هزار تن خوراک آبزیان به کشورهای خارجی خبر داد و افزود: صادرات تولیدات شیلاتی در گیلان می تواند نقش محوری در ارزآوری داشته باشد.

مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه بهره مندی از ظرفیت های استان های شیلات محور مورد توجه است، گفت: انسجام بخشی و تعامل بین استانی در حوزه شیلات و آبزی پروری منجر به توسعه دریامحور می شود.
خلیلی با بیان اینکه ایجاد توازن منطقی در حوزه آبزی پروری در دستور کار است، اضافه کرد: توسعه هم گون و متوازن در صنعت شیلات نیازمند تعامل بین استانی است.
وی با اشاره به ضعف گیلان در تولید ماهیان سردآبی و وابستگی در تامین بچه ماهی افزود: برای ساخت یک سایت ایجابی برای تولید بچه ماهی سردآبی حداقل سه سال زمان لازم است برای حذف وقفه در تولید باید حلقه تعامل و هم افزایی با استان های شیلات محور تنگ تر شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار