برداشت 815 هزار تن گندم از مزارع فارس

ئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: از ۲۳۲ هزار هکتار مزارع گندم در این استان تاکنون ۸۱۵ هزار تن گندم برداشت شده است.
کد خبر: ۱۱۷۳۷۳۱
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۰ 01 July 2024

تابناک فارس به نقل از ایرنا: مجتبی دهقان‌پور دوشنبه در این باره افزود: کار برداشت گندم در استان از نیمه فروردین ماه در شهرستان‌های جنوبی آغاز شد و در شهریور ماه در استان های شمالی فارس به پایان می‌رسد.

به گفته وی؛ در سال زراعی جاری ۴۳۴ هزار هکتار از مزارع استان فارس به کشت گندم آبی و دیم اختصاص یافته است و تعداد ۱۵۰۰ دستگاه کمباین در سراسر استان فارس کار برداشت گندم را بر عهده دارند.

دهقان پور اضافه کرد: حجم خرید گندم تولیدی در استان فارس از ۸۱۵ هزار تن عبور کرده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت بیش از یک میلیون تن گندم تولید و بیش از ۷۵۰ هزار تن آن تحویل مراکز خرید شود.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس ادامه داد: این میزان گندم تولیدی از ۱۹۳ هزار هکتار زمین‌های آبی و ۳۹ هزار هکتار اراضی دیم برداشت شده است.

دهقان پور افزود: تاکنون ۶۸۳ هزار تن گندم مازاد بر مصرف و نیاز کشاورزان در فارس، به صورت تضمینی توسط مراکز خرید و به قیمت هر کیلوگرم ۱۷۵ هزار ریال خریداری شده است.

او با اشاره به اینکه برداشت گندم در حوزه جنوبی فارس پایان یافته، اضافه کرد: در حال حاضر برداشت گندم در مرکز استان در حال انجام است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: انتظار می‌رود گندم خریداری شده از بخش خصوصی و تشکل‌ها در سامانه خرید دولت ثبت شود تا آمار دقیق‌تری از میزان تولید این محصول در فارس اعلام شود.اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار