افتتاح ازمایشگاه دوام بتن در قم

مدیرکل استاندارد قم گفت: آزمایشگاه دوام بتن در یک واحد تولیدی سیمان در قم با حضور جمعی از مسئولان استاندارد و کارشناسان صنایع ساختمانی و معدنی افتتاح شد.
کد خبر: ۱۱۷۳۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۱ 01 July 2024

به گزارش تابناک قم، محمد هادی سماواتی روز دوشنبه در گفت‌وگویی پیرامون این موضوع بیان داشت: آزمایشگاه دوام بتن در این واحد که کلنگ زنی آن در اواخر سال ۱۴۰۲ انجام شده بود با تامین امکانات و تجهیزات لازم برای انجام آزمونهای مرتبط با دوام بتن در محل این واحد تولیدی رونمایی شد.

وی با بیان اهمیت موضوع دوام بتن، گفت: در همین رابطه نقش کنترل کیفیت در ارتقای کیفیت و دوام بتن با توجه به استانداردهای ملی ایران به شماره ۲۱۴۷۹ و با عنوان بتن -پیش بینی نفوذ کلرید در بتن سخت شده حاوی سیمان هیدرولیکی با روش مهاجرت سریع -روش آزمون و ۲۰۷۹۳ با عنوان بتن-مقاومت بتن در برابر نفوذ یون کلراید با روش الکتریکی -روش آزمون مورد توجه است.

وی تاکید کرد: در این آزمایش‌ها که با تشدید و تسریع شرایط آزمایشگاهی شبیه سازی شده به شرایط واقعی انجام می‌شود، ارزیابی سریع مقاومت بتن در برابر نفوذ یون کلرید با استفاده از آزمون های تسریع شده مهاجرت یون کلرید در بتن، آزمایش نفوذ یون کلرید در بتن و هدایت الکتریکی در شرایط ناپایدار انجام می‌شود.

سماواتی گفت: نتیجه این آزمایش‌ها می‌تواند برای طبقه بندی بتن و ملات و سایر مواد پایه سیمانی از لحاظ نفوذ پذیری در برابر یون های کلرید مورد استفاده باشد.

وی بیان داشت: امیدواریم با انجام این آزمایش‌ها و نتایج حاصل از آن، شاهد تولید بتن‌های هرچه با کیفیت‌تر و ارتقا سطح ساخت و سازها باشیم.

منبع: ایرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار