محکومیت یک شرکت بازرگانی متخلف در قم

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم از محکومیت ۶ میلیارد و ۹۴۰ میلیون ریالی برای یک شرکت بازرگانی متخلف خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۳۶۹۴
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۳ 01 July 2024

به گزارش تابناک قم، تقی حسام امروز ۱۱ تیرماه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: پرونده یک شرکت بازرگانی متخلف که پنج هزار و ۸۹۸ لیتر نفت سفید به ارزش ۷۷۱ میلیون و ۱۴۳ هزار ریال را به جای صادرات هیدروکربن به کشور افغانستان قاچاق کرده بود در شعبه اول بدوی و ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی قم رسیدگی شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم افزود: شعبه به دلیل ارائه نکردن مدارک قانونی و همچنین نظر کارشناسی سازمان ملی استاندارد پیرامون مثبت بودن نتیجه نمونه برداری از سوخت مورد حمل، اتهام قاچاق سوخت را محرز و علاوه بر ممانعت از فعالیت شخص حقوقی به مدت یکسال، شرکت متخلف را به پرداخت ۶ میلیارد و ۱۶۹ میلیون ریال جزای نقدی معادل هشت برابر ارزش تخلف محکوم کرد.

حسام بیان کرد: شعبه همچنین برای بهای مال از دست رفته، مدیرعامل شرکت را به پرداخت ۷۷۱ میلیون و ۱۴۳ هزار ریال جریمه کرد که در مجموع متخلفان این پرونده به پرداخت ۶ میلیارد و ۹۴۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم گفت: اداره کل گمرک گزارش تخلف این شرکت بازرگانی پیرامون قاچاق نفت سفید در پوشش صادرات هیدروکربن را تشکیل داد و پرونده آن را برای رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی قم ارسال کرد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار