چهارمین دفتر خدمات الکترونیک قضایی گرگان افتتاح شد

رئیس کل دادگستری گلستان از افتتاح چهارمین دفتر خدمات الکترونیک قضایی گرگان خبر داد و گفت: در این دفاتر بیش از ۳۰ خدمت قضایی از جمله ثبت دادخواست، شکواییه، دعاوی اعتراضی، دعاوی شورای حل اختلاف، امور مربوط به دیوان عدالت اداری به صورت الکترونیک به مراجعان ارائه می‌شود.
کد خبر: ۱۱۷۳۶۴۹
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۲ 30 June 2024

به گزارش تابناک گلستان و به نقل از ایسنا، حیدر آسیابی صبح یکشنبه ۱۰ تیر در حاشیه مراسم افتتاح چهارمین دفتر خدمات الکترونیک گرگان با بیان این که این دفاتر در راستای سند تحول قضایی و تسهیل دسترسی مردم راه اندازی می شود، اظهار کرد: انتخاب متقاضیان راه اندازی این دفاتر سختگیرانه است و افرادی انتخاب می شوند که آشنایی کامل به مباحث حقوقی و قضایی داشته باشند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: افراد می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان، امور قضایی مانند ثبت دادخواست، شکواییه و لوایح خود را به صورت برخط و بدون مراجعه به دادگاه یا دادسرا برای هر نقطه در کشور انجام دهند و از آخرین وضعیت پرونده خود در دستگاه قضایی آگاه شوند.

حجت الاسلام سیدمحسن رسولی معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری گلستان نیز در این مراسم گفت: زیرساخت های حضور برخط در جلسات دادگاه ، ملاقات غیرحضوری با زندانیان و امکان پیگیری پرونده برای طرفین پرونده هم بدون مراجعه به دادگستری در این دفاتر فراهم است.

رسولی گفت: تا پایان سال تعداد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استان به ۳۰ دفتر افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: از هفته گذشته خدمات جهادی ارائه خدمات الکترونیک قضایی رایگان در روستاهای استان هم توسط این دفاتر آغاز شده است.

برچسب ها: گلستان
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار