آمادگی ۴۲ مرکز برای خرید تضمینی گندم استان زنجان در سال‌جاری

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان از آماده‌سازی ۴۲ مرکز خرید تضمینی گندم اعم از دولتی و خصوصی برای فصل خرید سال ۱۴۰۳ در استان زنجان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۳۶۴۴
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۸ 30 June 2024

به گزارش تابناک زنجان، ولی اله زمانی اظهار کرد: ۴۲ مرکز خرید تضمینی گندم نسبت به ورود این محصول به مرکز و برداشت گندم آماده خرید خواهند شد.

وی با اشاره به بارندگی ماه‌های گذشته در استان زنجان، گفت: پیش‌بینی می‌شود حدود ۴۵۰ هزار تن گندم در استان زنجان خرید تضمینی داشته باشیم.

به گزارش ایسنا و به نقل از واحد روابط‌عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان، او با اشاره به اینکه بیش از ۳۱۸ هزارهکتار از زمین‌های کشاورزی استان زنجان زیرکشت گندم رفته است، افزود: ۱۸ هزار هکتار به صورت کشت آبی و ۳۰۰ هزار هکتار به صورت کشت دیمی زیر کشت گندم است.

زمانی ادامه داد: ساعات کار مراکز خرید تضمینی گندم در استان زنجان از اول وقت اداری شروع شده و تا تخلیه آخرین محموله نیز ادامه پیدا خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در سال‌جاری هر کیلو گندم از کشاورزان به قیمت ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می‌شود، یادآور شد: کشاورزانی که در طرح کشت قراردادی سال ۱۴۰۳ ثبت‌نام کرده‌اند، به ازای هر تن گندم تحویلی ۱۵۰ هزار تومان کمک هزینه حمل و نقل دریافت خواهند شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با بیان اینکه گندم‌های سن زده بالای ۴ درصد فقط در سیلوی ولایت سلطانیه تحویل گرفته می‌شود، توضیح داد: محموله‌های گندم بالای ۵ تن در مراکز و سیلو‌های استاندارد و کمتر از ۵ تن قابل تخلیه در مراکز مباشر (اتحادیه تعاون‌های روستایی) قابل تحویل است.

زمانی بیان کرد: هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های اجرایی مرتبط، مسائل و مشکلات حوزه خرید تضمینی گندم از کشاورزان مورد بررسی و تبادل‌نظر قرار گرفته و آمادگی کامل جهت خرید تضمینی گندم را داریم.
/ایسنا

برچسب ها: زنجان
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار