پرداخت بیش از ۱۴هزار میلیارد ارزش افزوده به شهرداری‌های قزوین

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: در سه ماهه سال جاری بیش از ۱۴هزار و ۵۰۰میلیارد ریال به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و فرمانداری‌های استان قزوین پرداخت شد.
کد خبر: ۱۱۷۳۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۷ 30 June 2024

به گزارش تابناک قزوین؛ سید محمود موسوی صانع، مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین اظهار کرد: تا پایان خرداد ماه از محل مشارکت مردم استان قزوین در پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، بیش از ۱۴هزار و ۵۰۰میلیارد ریال به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و فرمانداری‌های استان به صورت مستقیم واریز شده است که نسبت به مدت مشابه ۷۰درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: عوارض وصول شده مالیات بر ارزش افزوده در هر شهر و یا منطقه‌ای صرفاً جهت عمران و آبادانی همان منطقه مصروف می‌گردد و صرف آبادانی و توسعه آن‌ها می‌شود و در حوزه‌هایی همچون بهبود کیفیت حمل‌ونقل عمومی، راه‌سازی، جاده‌سازی و تعمیر معابر، ایجاد فضای سبز، ایجاد اماکن تفریحی ازجمله پارک‌ها و حفظ و نگهداری آن‌ها، مورداستفاده قرار می‌گیرد.

موسوی افزود: یک درصد از درآمد ارزش افزوده به بخش سلامت به خصوص جهت هزینه در بخش بهداشت و سلامت مناطق محروم، روستایی و عشایری اختصاص می‌یابد، در همین راستا از ابتدای سال تاکنون با افزایش حدود ۴۰درصدی، بالغ بر ۲هزار و ۵۰۰میلیارد ریال به بخش سلامت قزوین اختصاص یافت.

مدیرکل امور مالیاتی قزوین همچنین با اشاره به رشد ۷۰درصدی سهم ورزش استان از محل ارزش افزود، خاطرنشان کرد: در سه ماهه امسال از محل عوارض ارزش افزوده، ۵۱۳میلیارد ریال جهت توسعه ورزش همگانی، ورزش روستایی و عشایری، زیر ساخت‌های لازم در حوزه معلولان و جانبازان، اختصاص یافت.

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین، مالیات را از درآمد‌های پایدار دانست و اظهار کرد: درآمد‌های حاصل از مالیات در قالب ارائه خدمات اجتماعی و رفاهی و در شکل‌های مختلف دوباره به مردم باز می‌گردد و بدون شک هزینه کرد آن در بخش‌های مختلف اجتماعی و خدماتی مانند ورزش، سلامت و انواع خدمات شهری دیگر می‌توان در راستای ارتقای فرهنگ مالیاتی گام‌های مؤثری برداشت.

برچسب ها: قزوین
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار