پردیس مسافری شرق تهران افتتاح شد

ظهر امروز فاز نخست پردیس مسافری شرق تهران افتتاح شد و همزمان کلنگ‌زنی عملیات اجرایی توسعه غربی خط ۲ متروی تهران نیز صورت گرفت.
کد خبر: ۱۱۷۳۶۱۰
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۴ 30 June 2024

به گزارش «تابناک تهران»، پرویز ظهراب‌زاده در مراسم افتتاح فاز نخست پردیس مسافری شرق تهران و آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه شرقی خط ۲ متروی تهران اظهار کرد: خط ۲ متروی تهران در محور شرقی ـ غربی تهران از ایستگاه صادقیه تا فرهنگسرا امتداد دارد و توسعه آن از سال‌ها قبل در دستور کار قرار داشت اما با راه‌اندازی پردیس مسافری شرق تهران، توسعه این خط بیش از پیش ضرورت پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه توسعه این خط با همت شهردار تهران در دستور کار قرار گرفت، ادامه داد: توسعه این خط به طول ۴ کیلومتر با ۲ ایستگاه خواهد بود که یک ایستگاه میانی و یک ایستگاه منتهی به پردیس مسافری خواهد داشت.

معاون فنی و مهندسی شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه با بیان اینکه عملیات اجرای توسعه خط ۲ مترو بعد از مراسم کلنگ‌زنی که امروز انجام می‌شود، آغاز خواهد شد، تصریح کرد: جلسات متعدد فنی برگزار شده و طی یکسال آینده همزمان با توسعه فاز دوم این پردیس، توسعه مترو نیز انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هزینه پیش‌بینی شده برای این پروژه ۸ هزار میلیارد تومان است، تصریح کرد: پردیس مسافری شرق، بزرگترین پردیس مسافری محسوب می‌شود و ۱۳۰ هزار متر مربع مساحت دارد که قرار است در ادامه فضاهای تفریحی و گردشگری نیز در آن طراحی و ساخته شود.

توسعه شرقی خط ۲ متروی تهران از ایستگاه فرهنگسرا به پردیس مسافری شرق تهران به طوی ۴ کیلومتر است که در صورت تأمین منابع مالی قابلیت بهره‌برداری طی مدت ۱۸ ماه را دارد. این امر نه تنها موجب ارتقاء خدمات رسانی در خط ۲ خواهد شد بلکه سهولت تردد مسافران زیادی از جمله مراجعان بیمارستان شهید لواسانی را در پی دارد.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار