حضور بیش از ۳ میلیون نفر تهرانی در انتخابات

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به مشارکت ۳۳ درصدی استان تهران در انتخابات، گفت: در استان تهران ۱۰ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۷۴۳ نفر واجد شرایط رأی داشتیم و ۳ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۲۶۴ برگه رأی تعرفه مصرفی داشتیم.
کد خبر: ۱۱۷۳۵۸۲
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۰ 30 June 2024

به گزارش «تابناک تهران»، سیدعباس جوهری با ارائه گزارش برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در استان تهران اظهار داشت: با وجود تهدید‌ها، هیچ مورد امنیتی در خلال برگزاری انتخابات ریاست جمهوری استان تهران نداشتیم و در سلامت و امنیت کامل مردم حاضر شدند و انتخابات برگزار شد.

وی گفت: در انتخابات اسفندماه در ۲۰۰ روز کار‌ها را انجام دادیم، اما در این بازه ۴۰ روزه باید کار انتخابات ریاست جمهوری را انجام می‌دادیم و با کمک همه مسئولان این امر صورت پذیرفت و انتخابات در سلامت کامل برگزار شد.

معاون استاندار تهران با بیان اینکه در استان تهران ۱۰ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۷۴۳ نفر واجد شرایط رأی داشتیم، تصریح کرد: ۳ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۲۶۴ برگه رای تعرفه مصرفی داشتیم و مشارکت در استان تهران ۳۳ درصد بود.

جوهری بیان کرد: استان تهران همیشه کمترین مشارکت را در ادوار مختلف داشته، اما در این دوره در استان تهران حضور مردم رشد مثبت داشت و یک درصد افزایش را شاهد بودیم که باید از مردم عزیز در این خصوص تقدیر و تشکر کنیم.

وی ادامه داد: در فرآیند انتخابات ۸۰۰ بازرس عادی و ۸۰ بازرس ویژه و دادگستری و دادستانی در استان تهران فعال بودند و تلفن ۴۵۵۰۰ برای گزارش تخلفات اعلام شد.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه ۵۰۰ شعبه سیار برای سرای سالمندان و بیمارستان‌ها و ... پیش بینی شده بود، افزود: ۴۵۰ گزارش در روز انتخابات داشتیم که اهم آن‌ها برای صندوق‌های سیار بود.

جوهری عنوان کرد: در خصوص تبلیغات محیطی اطراف شعب گزارش داشتیم، تبلیغات غیر قانونی در روز انتخابات، تبلیغات در فضای مجازی و رفتار مجریان برگزاری انتخابات هم گزارش شد که برای همه این موارد بازرسان اعزام و موضوعات بررسی شد.

وی با بیان اینکه ۴۰ مورد از استان‌های دیگر تماس داشتیم که ارجاع شد، گفت: بازرسی‌ها و سخت گیری‌ها حاصل تلاش مجریان امر انتخابات بود که از ۵ صبح حضور داشتند و بر اساس آمار شاید برای اولین بار تمام صندوق‌ها راس ساعت ۸ شروع به کار کردند و نتیجه نظارت‌ها و مانور‌ها بود و البته تجربه ۲ انتخابات نزدیک نیز به کمکمان آمدند.

معاون استاندار تهران ابراز کرد: امر انتخابات در استان تهران سخت است و با ۱۸ استان برابری می‌کند با این وجود به موقع صندوق‌ها بازگشایی شد و به موقع اطلاعات ارسال شدند و هیچ مشکل و موردی در این خصوص نداشتیم.

جوهری با بیان اینکه برگزاری مرحله دوم انتخابات در بازه زمانی مختصر، کار جهادی و انقلابی می‌خواهد، تصریح کرد: فرآیند دور دوم آغاز شده و تدارک و پشتیبانی و تعرفه‌ها تهیه شده که فردا دریافت می‌شوند.

وی ادامه داد: باید در چند روز باقی مانده کار‌ها شبانه روزی دنبال شود و طی ۴ ماه اخیر چهارمین انتخابات را برگزار خواهیم کرد، در تبلیغات مناظره خواهیم داشت که جلسات برگزار می‌شود و در استان هم پیشنهاداتی داده ایم که از طرفیت ستاد‌ها استفاده شود و تا ۱۴ تیر وقت تبلیغ است که ان‌شاءالله فضای بسیار خوبی را داشته باشیم.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به اینکه هیچ تنشی در برگزاری دور اول انتخابات استان تهران نداشتیم، تاکید کرد: از ستاد دو نامزد می‌خواهیم این روند ادامه‌دار باشد. موارد تخلف نظارت می‌شود تا ان‌شاءالله شاهد حضور خوب مردم باشیم.

جوهری با بیان اینکه در این دوره متولدین ۱۵ تیر ۸۵ می‌توانند در دور دوم انتخابات شرکت کنند، افزود: از جمع رأی‌های مصرفی ۹۶ درصد آرا صحیح و کمتر از ۴ درصد هم آرای باطله بود.

وی عنوان کرد: در مجموع در استان تهران آقای پزشکیان ۴۰ درصد آرا، آقای جلیلی ۳۵ درصد آرا، آقای قالیباف ۲۰ درصد و آقای پورمحمدی نزدیک ۱.۱ دهم درصد آرا را کسب کردند.

معاون استاندار تهران ادامه داد: ۸۷ درصد افراد با کارت ملی و ۱۳ درصد با شناسنامه رای دادند و افرادی که کارت ملی ندارند با شناسنامه می‌توانند رای دهند.

وی افزود: در انتخابات ریاست جمهوری هشتم تیرماه ۱۴۰۳ رای دهندگان در بازه سنی ۱۸ تا ۲۵ سال ۳۶۱ هزار و ۵۹۳ نفر که رأی اولی هم بودند و فعالیت خوبی داشتند، در انتخابات شرکت کردند.

جوهری در پایان خاطرنشان کرد: در بازه سنی ۷۵ تا ۸۵ سال ۸۵ هزار نفر رأی دهنده و در بازه سنی ۸۵ تا ۹۵ سال نیز تعداد ۱۶ هزار و ۵۰۰ رأی دهنده و بالای ۹۵ سال ۵۵۸ نفر رأی دادند و نزدیک به ۱۰ درصد افراد بالای ۷۵ سال در انتخابات شرکت کردند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار