فرمانده یگان حفاظت منابع‌طبیعی و آبخیزداری کرمانشاه:

۱۶۳ فقره پرونده تخریب و تصرف اراضی ملی در کرمانشاه تشکیل شد

فرمانده یگان حفاظت منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه، از تشکیل تعداد ۱۶۳ فقره پرونده تخریب و تصرف اراضی ملی در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۳۵۷۹
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۶ 30 June 2024

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از خبرآنلاین، سعید نجفی اظهار کرد: در سه‌ ماهه نخست سال‌جاری تعداد ۱۶۳ فقره پرونده تخریب و تصرف اراضی ملی در استان برای متخلفین تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده است.

وی افزود: در همین بازه زمانی با اخذ حکم قضایی تعداد ۸۵ فقره به مساحت ۵۵ هکتار از عرصه‌های منابع‌طبیعی توسط نیروهای یگان حفاظت از دست متخلفین خلع و به اراضی ملی بازگردانده شده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه تصریح کرد: براساس قانون هرگونه تغییرکاربری، تخریب‌ و تصرف و ساخت وساز در اراضی که جز منابع‌طبیعی است ممنوع است، همچنین هرگونه قطع، آتش زدن، ریشه‌کن‌ کردن درختان جنگلی و گونه‌های گیاهی مرتعی ممنوع بوده و تخلف محسوب می‌شود.

نجفی در پایان اضافه کرد: از اهم‌ اقدامات صورت گرفته این اداره‌کل جهت جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی می‌توان به گشت و مراقبت مستمر نیروهای حفاظتی در عرصه‌های منابع‌طبیعی، احداث ۳۷۵ کیلومتر خط تنسیق بین اراضی ملی و زراعی، انجام اقدامات فرهنگی و برگزاری کلاس‌های آموزشی و ترویجی، جهت جلب مشارکت مردمی در راستای کاهش عوامل تخریب و برقراری تلفن ارتباط مردمی ۱۵۰۴ بصورت شبانه‌روزی برای اخذ گزارشات مردمی آماده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار