پایانه مسافری جدید فرودگاه شهدای ایلام اماده بهره برداری است

مدیر فرودگاه شهدای ایلام گفت: پایانه مسافری جدید این فرودگاه با ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی آماده بهره‌برداری است.
کد خبر: ۱۱۷۳۵۷۲
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۴ 30 June 2024

به گزارش تابناک ایلام ؛ وحید فروغی‌زاده  اظهار کرد: چهار هزار میلیارد ریال اعتبار برای برای احداث، تجهیزات و تاسیسات پایانه مسافری جدید فرودگاه شهدای ایلام هزینه شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه استان ایلام به عنوان دروازه اصلی عتبات عالیات شناخته می‌شود و علاوه بر اربعین در طول سال نیز تردد بیشتر زائران اباعبدالله الحسین(ع) از مرز مهران صورت می‌گیرد و همچنین وجود ذخائر نفتی و گازی و تردد مکرر مسئولان ارشد کشوری به استان لزوم احداث یک پایانه مسافری متناسب با تقاضای موجود و در شأن این استان احساس شد.

فروغی‌زاده یادآور شد: با توجه به ضرورت‌های مذکور سرانجام در سال ۱۳۹۳ فاز اول این پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی شروع و در سال ۱۳۹۶ فاز دوم این طرح نیز با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اجرایی شد.

وی اضافه کرد: روند تکمیل این ترمینال تا سال ۱۴۰۰ دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و اعتباری بالغ بر ۴۵۰ میلیارد ریال بود و در دولت سیزدهم حدود ۲۸۰ میلیارد ریال برای تکمیل این طرح هزینه شد که در مجموع ۷۳۰ میلیارد ریال هزینه تمام شده این پروژه بوده است.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام ادامه داد: هم اکنون پایانه مسافری جدید فرودگاه شهدای ایلام با زیربنای پنج هزار و ۸۸۰ مترمربع آماده بهره‌برداری است که با شروع به کار ظرفیت پذیرش ۷۰۰هزار مسافر در طول سال را دارد./م

بیشتر بخوانید:

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار