مرتعداران در سامانه «سمطا» ثبت‌نام کنند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از مرتعداران خواست تا برای ثبت مشخصات در سامانه سمطا (سامانه استعلامات منابع طبیعی) و اخذ شناسه یکتا به اداره کل منابع طبیعی استان تهران و شهرستان‌ ها مراجعه کنند.
کد خبر: ۱۱۷۳۵۳۷
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۵ 30 June 2024

به گزارش «تابناک تهران» از وزارت جهاد کشاورزی، «رضا بیانی» افزود: با توجه به ممنوعیت هرگونه اقدامی در راستای ارائه خدمات به مرتعداران خارج از سامانه سمطا، برای اخذ شناسه یکتا به‌منظور تثبیت شغل مرتعداری و برای ارائه خدمات الکترونیکی و برخط و شفاف به بهره‌برداران، از همه مرتع‌داران تقاضا می‌شود برای ثبت اطلاعات خود در سامانه سمطا به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران و یا اداره‌های منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های تابعه مراجعه کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اظهار داشت: مدارک مورد نیاز در هنگام مراجعه تصویر کارت ملی مرتعدار و ارائه شماره تلفن همراه و ثابت و آدرس محل سکونت ایشان است.

بیانی خاطرنشان‌کرد: با ثبت اطلاعات در سامانه سمطا، امکان دریافت خدمات الکترونیکی شامل اخذ شناسه یکتا برای تثبیت شغل مرتعداری، تمدید پروانه چرای دام، اصلاح سوابق ممیزی دامداران، مشاهده سوابق و وضعیت پروانه و اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعیه‌های مرتبط با مراتع فراهم خواهد شد.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار