اگر به شعار سال‌های قبل عمل نشده مجدد در دستور کار قرار گیرد

امام جمعه قم با اشاره به شعار اصلاح الگوی مصرف در سال‌های قبل گفت: نباید به شعارهای سال‌های قبل به‌عنوان یک موضوع تمام شده نگاه کرد؛ بلکه باید به‌عنوان مقدمه شعارهای سال‌های بعد به آن توجه شود و اگر به آن عمل نشده باید در دستور کار قرار گیرد.
کد خبر: ۱۱۷۳۴۹۳
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۰ 30 June 2024

به گزارش تابناک قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار مرتضی خوش‌لهجه مدیرعامل شرکت گاز استان قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار داشت: انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری در ایام اعیاد غدیر و مباهله برگزار شد؛ ازاین‌رو هم مردم و هم مسئولین نگاه ویژه‌ای به آن داشتند.

 وی با بیان اینکه باید نسبت به انرژی‌هایی که در اختیار مردم قرار می‌گیرد به مردم اطلاع‌رسانی شود که اینها سرمایه‌های کشور است و مبلغی که بابت آن می‌پردازند به معنای مالک‌شدنشان نیست، گفت: مردم باید بدانند که برای انرژی که در اختیار آنها قرار می‌گیرد خیلی بیش از اینها هزینه می‌شود و مبلغی که می‌پردازند در مقابل بهای چیزی که مصرف می‌کنند ناچیز است و نباید به‌گونه‌ای القا شود که مردم مالک آنچه استفاده می‌کنند هستند.

 تولیت حرم مطهر بانوی کرامت افزود: وقتی فردی سوار یک وسیله نقلیه عمومی می‌شود بهایی که می‌پردازد برای مالک‌شدن صندلی که روی آن نشسته نیست که هرچه خواست روی آن بنویسد و هر کاری خواست انجام دهد؛ بلکه پولی که می‌دهد برای طی مسافتی است که با آن وسیله انجام می‌دهد؛ بنابراین پولی که مردم برای گاز، آب، برق، بنزین و ازاین‌دست موارد می‌پردازند بهای واقعی آن نیست و نباید آن را تلف کنند و هر طور دلشان خواست مصرف کنند.

 وی با بیان اینکه خود شرکت‌هایی که این خدمات را ارائه می‌دهند باید مردم را نسبت به نحوه استفاده از این خدمات آگاه کنند گفت: در جریان قرار دادن مردم نسبت به واقعیات و حقایق ارزشمند و مفید فایده است.

آیت‌الله سعیدی با اشاره به شعار اصلاح الگوی مصرف در سال‌های قبل بیان کرد: شعارهای سال را که نگاه می‌کنیم می‌بینیم که نسبت به سال‌های گذشته حالت تکمیلی و برای سال‌های پیش رو حالت مقدمه دارد؛ بنابراین نباید به شعارهای سال‌های قبل به‌عنوان یک موضوع تمام شده نگاه کرد؛ بلکه باید به‌عنوان مقدمه شعارهای سال‌های بعد به آن توجه شود و اگر به آن عمل نشده باید در دستور کار قرار گیرد.

 وی با بیان اینکه باید فردی را انتخاب کنیم که نسبت به عملکرد رئیس‌جمهور قبلی متعهد باشد و دوره ریاست‌جمهور قبل را تمام شده تلقی نکند، افزود: نباید یک جریان که روی کار می‌آید هرچه جریان قبلی انجام داده را نادیده بگیرد و یا خراب کند؛ زیرا این کار به ضرر مردم است و بیشترین آسیب به مردم می‌رسد.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار