مراسم‌های حرم حضرت قم از عید مباهله تا آغاز ماه محرم

برنامه مراسم‌های حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها از عید مباهله و چهلم شهدای خدمت تا قبل از آغاز ماه محرم اعلام شد.
کد خبر: ۱۱۷۳۴۸۷
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۳ 30 June 2024

حجت‌الاسلام مهدی حسین‌زاده مدیر روابط عمومی و تبلیغات حرم حضرت معصومه (س) در گفت‌وگویی در قم برنامه مراسم و محافل حرم مطهر بانوی کرامت از شنبه 9 تیرماه تا جمعه 15 تیرماه 1403 مصادف با عید مباهله و چهلم شهدای خدمت را اعلام کرد.

وی افزود: نیایش صبحگاهی حرم مطهر بانوی کرامت از شنبه تا سه‌شنبه با قرائت دعای عهد، چهارشنبه شرح زیارت امین‌الله توسط حجت‌الاسلام علی‌اصغر ظهیری، پنجشنبه قرائت زیارت عاشورا با نوای سیدرضا حسینی‌نژاد و جمعه با سخنرانی حجت‌الاسلام حسین رضایی قمی و قرائت دعای ندبه با نوای محمود بذری برگزار خواهد شد.

مدیر روابط عمومی و تبلیغات حرم حضرت معصومه (س) گفت: مراسم قبل از ظهر حرم مطهر حضرت معصومه (س) از شنبه تا دوشنبه با سخنرانی حجت‌الاسلام محمد زرسنج، سه‌شنبه و چهارشنبه با سخنرانی حجت‌الاسلام مهران شفیعی و پنجشنبه و جمعه با سخنرانی حجت‌الاسلام میردامادی دنبال خواهد شد و در روز دوشنبه مصادف را روز عید مباهله رضا ساعدی مداحی خواهد کرد.

 حسین زاده بیان کرد: مراسم بعد از نماز عصر حرم مطهر بانوی کرامت شنبه و یکشنبه با قرائت زیارت امین‌الله به نیت امیرالمؤمنین، دوشنبه با مداحی حسن مالکی نژاد، سه‌شنبه با قرائت زیارت امین‌الله و چهارشنبه و پنجشنبه با قرائت زیارت‌نامه حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها دنبال خواهد شد.

وی تصریح کرد: مراسم قبل از مغرب حرم مطهر بانوی کرامت شنبه با سخنرانی حجت‌الاسلام محمدی شاهرودی، یکشنبه با سخنرانی حجت‌الاسلام حسین وحیدپور و مداحی محسن قاسمی، دوشنبه با سخنرانی حجت‌الاسلام مهکام و مداحی حمید رنجبر، سه‌شنبه با سخنرانی حجت‌الاسلام محمدرضا اعوانی، چهارشنبه با سخنرانی سردار احمدیان، پنجشنبه با سخنرانی حجت‌الاسلام مهدی رستم نژاد و جمعه با سخنرانی حجت‌الاسلام علی حیدری و قرائت زیارت آل یاسین با نوای محمد خرم فر برگزار می‌شود.

 مدیر روابط عمومی و تبلیغات حرم حضرت معصومه (س) گفت: مراسم شب‌های حرم مطهر حضرت معصومه (س) شنبه با سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی ثمری، مداحی علی حبیب‌زاده و شعرخوانی حامد حجتی، یکشنبه با سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم، مداحی عباس حیدرزاده و شعرخوانی محمد رسولی، دوشنبه با سخنرانی آیت‌الله توکل، مداحی حسن اسداللهی و شعرخوانی شهاب‌الدین خالقی و از سه‌شنبه تا جمعه به ترتیب با سخنرانی حجج‌اسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی، سید صادق میرشفیعی، میثم علی‌پناه و حسینی اراکی برگزار می‌شود.

 حسین زاده اظهار داشت: پنج‌شنبه قبل از اذان ظهر آیین سیاه‌پوشان برگزار می‌شود و پنج‌شنبه‌شب دعای کمیل با نوای مهدی سروری و زیارت جامعه کبیره با نوای حجت‌الاسلام ناصر شهیدی قرائت خواهد شد.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار