استاندار لرستان: تکمیل سدهای نیمه تمام لرستان یک ضرورت است

استاندار لرستان گفت: تکمیل سد‌های نیمه تمام با هدف تامین و مدیریت و مصرف بهینه آب در لرستان ضروری است.
کد خبر: ۱۱۷۳۴۷۲
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۴۱ 30 June 2024

به گزارش تابناک لرستان، ابوطالب شفقت نهم تیرماه در بازدید سرزده از شرکت آب منطقه‌ای لرستان عنوان کرد: این بازدید‌ها با هدف آمادگی همیشگی دستگاه‌های اجرایی می‌باشد و دایم باید در حال خدمت رسانی باشند.

وی با اشاره به این که آب محور اساسی است، اظهار کرد: سه حوزه اصلی کشاورزی، صنعت و گردشگری تولید کار می‌کنند و باعث می‌شوند چرخه زندگی در جریان باشد و حوزه آب پشتیبان آن است.

استاندار افزود: آب لرستان حدود ۱۲ درصد صرف شرب حدود چهار درصد صرف صنعت و مابقی صرف کشاورزی می‌شود، تولید و مصرف آب هماهنگ نیست و تاکنون نتوانسته‌ایم این میزان را به صورت یکسان و منطقی برسانیم.

شفقت با بیان اینکه مصرف آب در کشور بسیار بالا است، گفت: آموزش‌های لازم با هدف مصرف بهینه آب ضروری است، همچنین در حوزه مصارف کشاورزی باید الگوی کشت اصلاح شود.

وی ادامه داد: تامین و مدیریت آب استان ضروری است همچنین در مسایل پیگیری سد معشوره کوتاهی کرده‌ایم و هر چه سریعتر باید عملیات اجرایی آن آغاز شود.

استاندار افزود: سد‌های در حال احداث شرکت آب منطقه‌ای باید تعیین تکلیف و عملیات اجرایی آن آغاز شود همچنین تکمیل سد‌های نیمه تمام ضروری است.

شفقت تصریح کرد: شرکت آب منطقه‌ای لرستان باید برنامه توسعه و تامین آب شرب، برنامه مدیریت بر سدسازی را ارایه دهد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار