ضرورت بهره‌گیری از هنر در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرم‌دره گفت: ضرورت توجه به امر مهم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با بهره‌گیری از قالب هنر یکی از تاکیدات معظم رهبری است.
کد خبر: ۱۱۷۳۴۵۲
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۱ 29 June 2024

به گزارش تابناک زنجان، زهرا باقرزاده امروز (شنبه ۹ تیر ماه) در دیدار با خانواده شهید رحمان شاکری‌فرد، اظهار کرد: مادران شهدا الگوی صبر و استقامت هستند که در دوران دفاع مقدس صبوری کردند و امروز نیز به عنوان سرمایه‌های انقلاب اسلامی ایفای نقش می‌کنند.

وی در ادامه به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه با استفاده از زبان هنر اشاره کرد و گفت: هنرمندان می‌توانند با زبان هنر مفاهیم ارزشی و فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل جدید ارائه کنند و امیدواریم شاهد انجام کار‌های ارزشمند و ماندگار توسط هنرمندان شهرستان در این زمینه باشیم تا رشادت‌های رزمندگان و شهدای عزیز بدون تحریف به جوانان منتقل شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرم‌دره با اشاره به ضرورت توجه به امر مهم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با بهره‌گیری از قالب هنر یکی از تاکیدات معظم رهبری نیز به شمار می‌رود، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در راستای استفاده از هنر برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آموزه‌های دوران دفاع مقدس تاکیداتی دارند که ما نیز به عنوان متولیان فرهنگ در جامعه باید نسبت به اجرای این مهم اهتمام داشته باشیم و جهادی پای کار باشیم و در این زمینه فعالیت کنیم.

باقرزاده عنوان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد شهدا، ایثارگران و همه کسانی است که در راستای حفظ ارزش‌های نظام اسلامی و امنیت کشور از بهترین هستی خود گذشتند کمترین کار است تا آرمان‌ها و یاد این عزیزان در آینده فراموش نشود.

وی با اشاره به هجمه دشمنان علیه فرهنگ ایثار و شهادت، عنوان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، شهدا مؤلفه قدرت جمهوری اسلامی هستند و دشمنان باید بدانند تا یاد شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت در این کشور جاری هست هیچ اقدامی نمی‌توانند، بکنند.

به گزارش ایسنا، شهید رحمان شاکری‌فرد یکم خرداد ۱۳۳۹، در شهرستان خرمدره به دنیا آمد. پدرش علی اصغر و مادرش سیده صفورا نام داشت. این شهید والامقام بیست و ششم مهر ۱۳۶۵‏، با سمت تکاور و نقشه‌بردار در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش خمپاره به پهلو، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار