در روزهای گرم هوای آب را داشته باشیم

فصل گرم که از راه می‌رسد استفاده از وسایل خنک‌کننده افزایش می‌یابد که این امر ممکن است افت فشار آب را به دنبال داشته باشد.
کد خبر: ۱۱۷۳۴۳۷
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۴ 29 June 2024

به گزارش تابناک چهارمحال و بختیاری، از گذشته بیان شده آب مایه حیات است، اگر آب نباشد زندگی در جریان نیست، البته در فصول گرم سال مصرف آب به دلیل استفاده از کولر‌های آبی افزایش پیدا می‌کند. آبی که اگر نباشد زندگی با مشکل مواجه می‌شود، اما در این میان گاهی افت فشار آب اتفاق می‌افتد و این امر به دلیل استفاده از آب شرب در مصارف غیر شرب بیان شده است.

در فضای مجازی افت فشار آب در برخی مناطق چهارمحال و بختیاری گزارش شده است که برای صحت آن، موضوع را از مدیر روابط عمومی شرکت آبفای چهارمحال و بختیاری جویا شدیم.

فرشاد متقی، مدیر روابط عمومی شرکت آبفای چهارمحال و بختیاری در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر در استان با کمبود آب مواجه نیستیم.

وی با اشاره به افت فشار آب در برخی از مناطق، افزود: در برخی مناطق روستایی به دلیل کار کشاورزی و حتی ساختمان‌سازی از آب شرب برای مصارف غیر شرب استفاده می‌شود که این مساله قطعاً افت فشار را به دنبال دارد.

مدیر روابط عمومی شرکت آبفای چهارمحال و بختیاری بر مدیریت مصرف آب تاکید کرد و افزود: این کار علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف، به سبد اقتصاد خانوار کمک می‌کند، بنابراین اگر الگوی مصرف رعایت نشود مشترکان مجبور به پرداخت مبلغ بیشتری هستند.

متقی گفت: الگوی مصرفی که برای چهارمحال و بختیاری در نظر گرفته شده ۱۶ مترمکعب در ماه یعنی ۱۶ هزار لیتر در ماه برای هر خانوار در نظر گرفته شده است، بنابراین باید مردم به گونه‌ای آب مصرف کنند که جزو مشترکان پرمصرف و یا بدمصرف قرار نگیرند که در این صورت مجبور به قطع آب خواهیم شد.

وی تاکید کرد: باتوجه به اضافه شدن مصارف غیر شرب در فصل تابستان تقاضا می‌شود از آب شرب برای مصارف غیر شرب استفاده نشود.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار