مشارکت حداکثری مردم قم در انتخابات ریاست‌ جمهوری

استاندار قم گفت: در این دوره از انتخابات هیچ مشکل خاصی در استان نداشتیم و انتخابات بدون حاشیه و مجللی توسط مردم فهیم قم رقم زده شد.
کد خبر: ۱۱۷۳۳۶۷
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۴ 29 June 2024

به گزارش تابناک قم، سیدمحمد آقامیری دقایقی قبل در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: ما در قم حداکثر مشارکت را لمس کردیم و این جای افتخار و تشکر ویژه از علما، روحانیت و مرجعیت دارد که در جهاد تبیین نقش‌آفرینی کردند.

وی تعزود: بر اساس قانون تاریخ انتخابات هشتم تیرماه است و ما در نهم تیرماه نمی‌توانستیم رأی‌گیری داشته باشیم هر چند از نفرات آخری که قبل از ساعت 24 در شعب حاضر بودند اخذ رأی انجام شده است.

استاندار قم گفت: با رعایت قانون درب صندوق‌ها با نظارت ناظران باز شده و بعد از شمارش آرا در ادامه کار، صورت‌جلسات تهیه، امضا و ارسال و در سامانه ثبت می‌شود و از تمام مسئولان شعب و صاحبان امضا درخواست دارم تا بارگذاری نهایی مدارک شعب را ترک نکنند.

وی افزود: هیچ شعبه‌ای حق اعلام نتیجه آرا را ندارد و ما طبق قانون باید به وزارت کشور اعلام کنیم تا آمار نهایی را وزارتخانه اعلام کند‌ و از هر شائبه‌ای جلوگیری شود.

آقامیری، اعلام نتایج آرا از هر صندوق و شعبه را تخلف دانست و گفت: انتشار صورت‌جلسه هر صندوق در فضای مجازی قابلیت جرم انگاری دارد بنابراین مسئولان شعب باید مراقب این جرم باشند.

استاندار قم گفت: فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و تمام ارکان استان حق انتشار آمار را ندارند و این بخش‌نامه برای استان اعلام شده است.

وی ضمن تقدیر از همه دست‌اندرکاران انتخابات ادامه داد: در این دوره از انتخابات هیچ مشکل خاصی در استان نداشتیم و انتخابات بدون حاشیه و مجللی توسط مردم فهیم قم رقم زده شد.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار