شرکت 27 درصد مرد در انتخابات ریاست جمهوری

استاندار قم گفت: بیش از ۲۷ درصد از مردم قم تاکنون در انتخابات شرکت کردند و در حال حاضر قم رتبه سوم را در کشور دارد.
کد خبر: ۱۱۷۳۳۵۲
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۰ 29 June 2024

به گزارش تابناک قم، سید محمد آقامیری در جمع خبرنگاران گفت: بیش از 27 درصد از مردم قم تاکنون در انتخابات شرکت کردند و در حال حاضر قم رتبه سوم را در کشور دارد.

استاندار قم گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال گذشته تا ساعت 12 تمدید شد تا مردم بتوانند بیشتر شرکت کنند و ما در خواست داریم که مردم رای ریزی خود را به ساعت های پایانی موکول نکنند و همین ساعت ها که گرمای هوا کمتر است و شعبه های اخذ رای نیز خلوت تر است به پای صندوق های رای بیایند و در انتخابات شرکت کنند.

آقامیری افزود: میزان مشارکت مردم در صحنه انتخابات بسیار مهم است و از مردم قم تقاضا داریم که پای صندوق های رای بیایند و در این انتخابات شرکت کنند.

وی با بیان اینکه در بین کاندیداها سلایق مختلف وجود دارد افزود: همه افراد با سلایق مختلف می توانند با حضور در انتخابات ریاست جمهوری به کاندیدای خود رای دهند.

استاندار قم اضافه کرد: میزان مشارکت مردم در استان قم باید در مقایسه با سایر استانها متفاوت باشد چرا که نگاه دشمنان به این شهر است و قم پایگاه انقلاب اسلامی بوده و همچنان نیز هست.

آقامیری گفت: هیات های اجرایی و نظارت از ساعت 5 صبح زمینه کار خود را برای اخذ رای مردم قم آغاز کردند و همچنان به ماموریت خود ادامه می دهند.

وی تصریح کرد: باید فضا را به سمتی ببریم که میزان نرخ مشارکت در استان قم که در انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند سال گذشته در جایگاه اول بوده در این انتخابات نیز این جایگاه حفظ شود.

در استان قم 856 هزار واجد شرایط رأی دادن در چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری هستند.

استان قم در انتخابات دوره قبل ریاست‌جمهوری جمهوری که در سال 1400 برگزار شد مشارکت 53.17 به ثبت رساند و حالا طبق نظرسنجی ها در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در هشتم‌ تیرماه این رکورد شکسته خواهد شد.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار