فرماندار اهواز: تلاش عوامل اجرایی انتخابات، فراهم کردن رفاه شهروندان برای حضور در شعب است

فرماندار اهواز با بیان تلاش‌های صورت گرفته برای برگزاری انتخابات گفت: تلاش عوامل اجرایی، فراهم کردن رفاه شهروندان اهوازی برای حضور در شعب اخذ رای و شرکت در انتخابات ریاست جمهوری است.
کد خبر: ۱۱۷۳۳۱۴
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۹ 28 June 2024

تابناک خوزستان: سید احمد موالی‌زاده روز جمعه در حسینیه عاشقان ثارالله اهواز بیان کرد: از صبح امروز همه دست‌اندرکاران برای برگزاری انتخابات اعلام آمادگی کردند و فرآیند اخذ رای از شهروندان آغاز شده است.

وی اظهارکرد: با توجه به گرمای هوای اهواز، تمام تلاش خادمان و دستگاه‌های اجرایی ایجاد رفاه برای شهروندان و اخذ رای است.

فرماندار اهواز از شهروندان خواست هرچه سریعتر به شعب اخذ رای مراجعه کنند تا با ازدحام جمعیت مواجه نشوند.

براساس قانون انتخابات ریاست جمهوری هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود، اما به علت حادثه جانکاه شهادت آیت الله رئیسی و همراهانشان و براساس قانون اساسی که ظرف مدت ۵۰ روز باید رییس جمهور جدید انتخاب شود، فرآیند برگزاری انتخابات در دستور کار قرار گرفت.

در این دوره از انتخابات ایران ۶ کاندیدا از سوی شورای نگهبان قانون اساسی تایید صلاحیت شدند و در نهایت با کناره گیری علیرضا زاکانی و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ایران سعید جلیلی، مسعود پزشکیان، محمد باقر قالیباف و مصطفی پورمحمدی هستند.

به استناد ماده ۳۶ قانون انتخابات ریاست جمهوری تمامی افرادی که تابعیت ایرانی دارند و سن آنها ۱۸ سال تمام باشد، یعنی متولدین روز هشتم تیرماه ۱۳۸۵ و قبل از آن می‌توانند با ارائه اصل شناسنامه و یا کارت ملی خود در انتخابات شرکت کنند. همچنین به منظور تسریع در احراز هویت رای دهندگان، ارائه کارت ملی برای دارندگان شناسنامه‌های قدیمی، الزامی است.

برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در استان سه هزار و ۴۳۸ شعبه اخذ رای فراهم شده که از این تعداد ۲ هزار و ۵۴۱ شعبه ثابت و ۸۹۷ شعب سیار هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار