تاکید رئیس ستاد انتخابات استان تهران بر اخذ رای با دو مدرک هویتی

رئیس ستاد انتخابات استان تهران از حضور خوب رای اولی ها و سایر اقشار پای صندوق های رای خبر داد و گفت: شهروندان یکی از دو مدرک هویتی یعنی اصل شناسنامه یا کارت ملی همراه داشته باشند.
کد خبر: ۱۱۷۳۲۲۱
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۳ 28 June 2024

به گزارش «تابناک تهران»، سید عباس جوهری پیش از ظهر جمعه در حاشیه ستاد انتخابات استان تهران که در استانداری تهران برپا است ضمن تقدیر از مردم بصیر و فهیم استان به واسطه حضور در اولین ساعات شروع رأی گیری در پای صندوق‌های رأی، اظهار کرد: این افتخار را داشتیم که امروز در محضر مقام معظم رهبری که رأی خود را در صندوق ۱۱۰ استان تهران واریز کردند حضور داشته باشیم.

جوهری با بیان اینکه در برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ۱۰ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۷۴۲ نفر در استان تهران واجد شرایط رأی دادن هستند، گفت: طبق قانون، ۱۰ ساعت یعنی از ساعت هشت صبح تا ۱۸ عصر فرصت برای رأی دادن در نظر گرفته شده و توصیه ما این است که مردم عزیز در ابتدای ساعات اولیه در پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه در این انتخابات طبق قانونی که توسط شورای نگهبان اعلام شده افراد تنها با دو مدرک هویتی می‌توانند رأی دهند، عنوان کرد: بر خلاف انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان که برای رأی دادن پنج مدرک هویتی قابل استفاده بود در این دوره از شهروندان می‌خواهیم حتماً با دو مدرکی که اعلام شده پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم عزیز یا با استفاده از کارت ملی یا شناسنامه می‌توانند رأی خود را به صندوق بیاندازند، افزود: توصیه این است که رأی دهندگان عزیز در صورت امکان با کارت ملی در شعب اخذ رأی حاضر شوند.

جوهری در پاسخ به این سوال که در صورت قدیمی بودن شناسنامه افراد و نداشتن کارت ملی فرآیند رأی دهی چگونه می‌شود پاسخ داد: با هماهنگی‌هایی که با اداره ثبت احوال صورت گرفته این افراد می‌توانند کد ملی دریافت کنند و با شناسنامه‌های قدیمی هم رأی دهند و مشکلی در این خصوص نداریم.

معاون استاندار تهران از حضور خوب رأی اولی‌ها از آغاز فرآیند انتخابات ریاست جمهوری تا کنون خبر داد و گفت: شاهد حضور مناسب سایر نیز اقشار نیز هستیم و طبق رصدهای صورت گرفته مردم در صحنه حضور دارند تا به فضل الهی شاهد در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شاهد حماسه‌ای دیگر از سوی هم استانی‌ها باشیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار