دیه ای که کلاس درس شد

داستان خانواده ای که دیه فرزندشان را خرج توسعه کلاس درس کردند

تابناک هرمزگان- آنچه در پیش رو میخوانید کوچکترین ادای احترامی است که میتوان به انسانی چنین وارسته انجام داد؛ مهمان نواز است و چشمانش میگویند پدری است مهربان. بیش از نیمی از عمرش را کارگری کرده است علی رغم قدمهای بزرگی که از جوانی تا کنون برداشته است اما باز هم فروتنانه اصرار دارد که هیچ کار در خوری انجام نداده است و اگر قدمی هم در راه کمک به نیازمندی برداشته است در برابر لطف خدا هیچ بوده است.
کد خبر: ۱۱۷۳۱۷۳
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۰ 26 April 2024

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان//خانواده ای بعد از فوت فرزندشان در یک حادثه تصادف دست به اقدام جالبی زدند پدر این خانواده در گفت و گویی از جزئیات حادثه و تصمیم خانواده شان می گوید.

حسن روشن کیش صدای آرامی داشت اما میشد خستگی را در آن حدس زد با این وجود تلاش کرد خستگی اش را پشت کلمات شمرده شمرده پنهان کند؛ روزهای سختی را سپری کرده اما میگفت: الان آرامش دارم.

دو سالی میشود که فرزند خود را از دست داده است. محمد روشن کیش وقتی قصد داشت به خانه برگردد تصادف میکند.

حسن روشن کیش گفت: پسرم همان سر صحنه تصادف فوت کرد.

محمد روشن کیش ۲۸ سال داشت که این اتفاق برایش افتاد. تقریباً دو سال گذشته وی مانند همه روزهای دیگر وقتی خورشید رنگ غروب به خودش گرفت او هم وسایل اش را جمع کرد تا با ماشین راهی خانه شود.

اما جاده، سرنوشت دیگری برایش رقم زد

«حسن روشن کیش » که خودش ۶۰ سال دارد می گفت: ما خودمان شرایط مالی خوبی نداریم اما شهرمان نیاز به کلاس درس بیشتر دارد.

اما به گفته پسر بزرگتر خانواده ما حتی قبل از این که دادگاه حکمی بدهد تصمیم خودمان را گرفته بودیم.

تصمیم آنها چه بود؟ تصمیمی که شاید در نوع خود بی نظیر باشد.

روشن کیش، پدر مرحوم محمد روشن کیش :گفت برای رضای خدا و بندگان او این عمل خیر را انجام داده ایم و اینکه دانش آموزان فرزندانم محسوب میشوند.

از صدای حسن معلوم است با باز تعریف حوادث گذشته متاثر شده است با این وجود ادامه داد در جملات پایانی خودش میگفت: ما کار خاصی و نکردیم بلکه وظیفه انسانی خودمان میدانیم؛این نیکوکار دیه فرزندش را صرف توسعه کلاس درس مدرسه بعثت در روستای «برکه سلطان» کرده تا دانش آموزان این روستا در یک فضای آموزشی مناسب بتوانند مشغول تحصیل شوند.

نمیدانم شاید اگر این کار نمیکردم هم باز خدا همین میزان لطف را به من داشت چون من کاری که در برابر محبتها و نعمتهای خدا کرده ام اینقدر ناچیز است که نمیتوانم به حساب آن بگذارم که چون کاری کرده ام نتیجه اش این بوده است؛ این ۱۰۰ در صد لطف خدا بوده است. 

روشن کیش پدر مرحوم محمد روشن کیش :گفت برای رضای خدا و بندگان او این عمل خیر را انجام دادم.

و در این لحظه است که آدمی می اندیشد که در این دنیای پر از نامهربانی هنوز هم مردمانی هستند که تنها و تنها برای دل خودشان و آنچه که دین خودشان نسبت به خدای خویش میدانند چنین از جان و مال خویش چشم بپوشند و رسیدن به نقطه ای که اینان ایستاده اند امروز به غیر از ایثار روحی بزرگ و بخشایشگر می خواهد.

انجام کار خیر ارزشی اخلاقی و معنوی است که به حکم فطرت انسان بسیار والا و ارزشمند بوده و تقریبا در همه ادیان الهی و آسمانی به این کار سفارش شده است.

انجام کار خیر در هر شرایطی و به هر صورتی زمانی که با میل فردی شخص صورت پذیرد و هیچ گونه اجباری در آن نباشد حس بسیار خوبی ایجاد میکند همه ما در زندگی نیازمند حس خوب هستیم. جالب است زمانی که یک شخص به انجام کار خیر مبادرت می ورزد پسندیده بودن این کار به صورت جهانی است. اشخاص خانواده ها جوامع و کشورهای زیادی وجود دارند که به کمک ما نیاز دارند قادر بودن به انجام کار خیر و دریافت حس خوب پاداش کمک کردن به دیگران است.

با کمک کردن به دیگران و حس خوبی که به شما منتقل میشود قطعا شگفت زده خواهید شد. انجام کار خیر اقدامیست که اگر با حوصله بخشندگی و با تمام وجود انجام شود اثرات زیر را برای شخص به همراه خواهد داشت.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار