اجرای طرح پایش و مراقبت از مزارع آبزی پرور ماهیان سردآبی در خرم‌دره

رئیس دامپزشکی خرم‌دره از اجرای طرح پایش مزارع پرورش ماهیان سردآبی موجود در شهرستان خرمدره با هدف شناسایی و ردیابی بیماری‌های ویروسی در مراکز تکثیر و پرورش ماهی خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۳۱۴۵
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۲ 27 June 2024

به گزارش تابناک زنجان و به نقل از ایسنا؛ مهدی حیدری اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های سازمان مبنی بر لزوم توجه جدی‌تر به موضوع آبزیان، اداره دامپزشکی خرم‌دره همگام با سراسر کشور بحث پایش و بررسی مزارع پرورش ماهی را تحت رصد جدی‌تری قرار داده است.

وی ادامه داد: در راستا اجرای این طرح کارشناسان بخش مراقبت از بیماری‌ها با حضور با انجام نمونه‌برداری از مزارع فعال شهرستان به آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی استان ارسال می‌شود تا از نظر بیماری‌های ویروسی هچون (VHS) سپتی سمی خونریزی دهنده، (IPN) نکروز عفونی پانکراس و (IHN) نکروز عفونی بافت‌های خون ساز مورد آزمایش قرار گیرند.

وی از آبزی‌پروران خواست ضمن رعایت اصول و ضوابط امنیت زیستی و توجه به دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی، از جابه‌جایی ماهیان بدون اخذ مجوز حمل و گواهی بهداشتی قرنطینه‌ای دامپزشکی خودداری کنند و بچه ماهی، تخم چشم زده و غذای ماهیان پرورشی خود را نیز فقط از مراکز مجاز تحت نظر دامپزشکی و شیلات تهیه کنند.

رییس اداره دامپزشکی خرم‌دره بیان کرد: آبزی‌پروران برای ارتقاء سطح بهداشت مزارع و استخر‌های پرورش ماهی، هرگونه تلفات و موارد مشکوک را در اسرع وقت به دامپزشکی اطلاع دهند تا اقدامات بهداشتی و قرنطینه‌ای لازم صورت گیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار