نرخ مراکز اقامتی خراسان رضوی اطلاع‌رسانی ‌‌گسترده شود

جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی بر ضرورت اطلاع رسانی گسترده نرخ مراکز اقامتی استان تاکید کرد.
کد خبر: ۱۱۷۳۰۸۸
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۷ 27 June 2024

به گزارش تابناک رضوی، حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی اظهارداشت: با توجه به این که نظارت و کنترل کیفیت خدمات و قیمت‌ها هم چنان در اولویت قرار دارد، نرخ ارائه خدمات در مراکز اقامتی به صورت گسترده اطلاع رسانی شود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی ادامه داد: ضمن تشکر از خدماتی که ارائه می‌شود، همچنان نظارت و کنترل خدمات و قیمت‌ها در اولویت قرار دارد.

گنابادی‌نژاد تصریح کرد: با توجه به اهمیت رضایت‌مندی زائران در جاده‌های استان، بررسی و سازماندهی مناسب خدمت رسانی در جاده‌ها انجام شود و نظارت‌ها در این حوزه هم‌افزا و هدفمند صورت گیرد.

جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی اظهار کرد: ظرفیت‌هایی از جمله دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی روستاها و شهرهای در مسیر نیز برای خدمت رسانی به زائران در مسیر جاده های استان به کار گرفته شوند.

گنابادی نژاد با اشاره به برخی چالش‌ها در بخش تامین کالا و ارزاق عمومی به ویژه آرد و نان گفت: متناسب با نیاز هر مناسبت از جمله اربعین و دهه آخر صفر به صورت جداگانه برنامه‌ریزی و اقدام شود.

وی با بیان این که ترافیک یکی از مهم‌ترین مسئله‌های زائران است، افزود: ترافیک نیازمند برنامه‌ریزی دقیق است، چرا که در برخی مواقع برنامه‌ای وجود ندارد و مسیر بدون اطلاع رسانی قبلی مسدود و زائران و مردم سرگردان می‌شوند؛ این مسئله زائران را باید صدا و سیما پیگیری کند تا برای رفع این چالش اقدام شود.

گنابادی نژاد با اشاره به مشکلاتی که در حوزه راهنمایان زائر وجود دارد، گفت: برخی اوقات پایگاه راهنمای زائر تعطیل است یا ساعت حضور راهنمایان کامل نیست و در برخی از پایگاه‌ها نیز راهنمایان زائر اطلاعات کافی و کاملی برای راهنمایی زائران را ندارند، بنابراین باید برای راهنمایی درست و دقیق زائران آموزش ببینند.

جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی به اسکان رایگان شرکت کنندگان در مراسم تشییع رئیس جمهور شهید اشاره کرد و افزود: اسکان رایگان و داوطلبانه در مراکز اقامتی مشهد اقدامی ارزشمند بود که باید صدا و سیما در این زمینه اطلاع رسانی لازم را داشته باشد.

سید جواد موسوی، دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی نیزگزارشی از جلسات برگزار شده ستاد و کمیته‌های تخصصی ارائه کرد و اظهارداشت: تاکنون 192 جلسه این ستاد و کمیته های تخصصی برگزار و برای خدمت‌رسانی بهتر به زائران و مسافران تصمیم گیری شده است.

وی افزود: علاوه بر موج سفرهای تابستانی به مشهد با موج سفرهای عید غدیر در تیرماه و پس از آن مناسبت‌های ماه محرم و سفر روبه‌رو هستیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی اظهار کرد: حدود 750 هزار نفر شب اقامت در سه بخش رسمی، موقت و اضطراری در 4747 نقطه برای زائران پیش بینی شده است که 222 هزار و 312 در بخش اقامت رسمی شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، خانه مسافر و ... است.

یوسف بیدخوری، معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی و مسئول کمیته اسکان و پذیرایی ستاد خدمات سفر استان گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای اسکان زائران ارائه کرد و گفت: ضریب اشغال واحدهای اقامتی رسمی طی سه ماهه اول امسال 57 درصد بوده و از عید قربان تا عید غدیر نیز میانگین ضریب اشغال واحدهای اقامتی رسمی 80 درصد بوده است.

وی با اشاره به این که براساس برنامه‌ای مشخص بازدیدهای نظارتی از مراکز اقامتی انجام می‌شود، افزود: شماره تلفن 37045-051 برای پاسخگویی به نظرات، انتقاد، پیشنهاد، راهنمایی و شکایت زائران در نظر گرفته شده است.

همچنین محمدعلی توسلی، مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گزارشی از شبکه مسائل زائران در تابستان 1403 ارائه کرد و گفت: 72 شبکه مسائل برای رفع نیازهای زائران شناسایی شده که نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و تلاش بیشتر برای زائران است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار