ابرپروژه سامانه گرم‌سیری؛

چهار هزار و ۲۵۰ هکتار از اراضی استان تامین آب می‌شود

استاندار ایلام گفت : چهار هزار و ۲۵۰ هکتار از اراضی استان تامین آب می‌شود و تا شهریورماه نیز فاز دوم این طرح برای تامین آب ۱۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی تکمیل و افتتاح می‌ شود.
کد خبر: ۱۱۷۳۰۴۱
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۰ 27 June 2024

 به گزارش تابناک ایلام؛ بهرام نیا بیان داشت :  فاز نخست ابرپروژه سامانه گرم‌سیری با اعتبار بیش از ۱۳۰ هزار میلیارد ریال که بیش از ۶۰ هزار میلیارد ریال آن در دولت سیزدهم هزینه شد به‌صورت وبیناری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد : پروژه‌های مصوب سفرهای استانی رئیس‌جمهور شهید با حضور سرپرست ریاست‌جمهوری در سراسر کشور به‌صورت تجمیعی به بهره‌برداری رسید که در استان ایلام نیز سه پروژه ان.جی. ال ۳۱۰۰ دهلران با اعتبار ۱.۲ میلیارد یورو، نیروگاه صبا دهلران با اعتبار ۱۵۰ میلیون یورو و میدان نفتی دانان با اعتبار ۱۴۲ میلیون دلار با هدف تولید ۱۱ هزار بشکه نفت به بهره‌برداری رسید.

وی افزود : امروز به‌ صورت وبیناری و با حضور سرپرست ریاست‌جمهوری، فاز نخست ابرپروژه سامانه گرم‌سیری با اعتبار بیش از ۱۳۰ هزار میلیارد ریال که بیش از ۶۰ هزار میلیارد ریال آن در دولت سیزدهم هزینه شد به‌صورت وبیناری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

استاندار ایلام یادآور شد : در حوزه آموزش و پرورش هفت فضای آموزشی و چهار باب فضای ورزشی با اعتبار یک هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال در استان افتتاح می‌شود.

بهرام نیا خاطرنشان کرد :: پتروشیمی ارغوان گستر با اشتغال ۴۰۰ نفر بیش از ۱۰ همت سرمایه گذاری، فولاد زاگرس ایوان با سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد ریال و تولید روزانه ۳۰۹ تن شمش فولاد، پروژه تولید کاغذ سنگی با اعتبار سه هزار میلیارد ریال، تصفیه‌خانه آب ایوان با اعتبار بیش از یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال، سالن فرودگاه شهدای ایلام با اعتبار بیش از ۴۲۰ میلیارد ریال، درمانگاه مهران و بیمارستان ملکشاهی از دیگر طرح های آماده بهره برداری دولت کار و کرامت در استان ایلام است.

وی ادامه داد : در دولت سیزدهم ظرف مدت ۲ سال به ۱۳.۵ درصد کل روستاهای استان (۷۸ روستا) با اعتبار سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال با اجرای طرح‌های مختلف از جمله طرح جهاد آب‌رسانی، با مشارکت بسیج سازندگی سپاه آب‌رسانی شده است و تا پایان سال ۱۴۰۳ به ۵۱ روستای دیگر استان آب‌رسانی می‌شود./ع

 

بیشتر بخوانید :

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار