دعوت مراجع تقلید از مردم برای حضور در انتخابات

حضرات آیات مراجع تقلید ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی و عبدالله جوادی آملی در پیام‌های جداگانه‌ای، از همه مردم ایران اسلامی برای حضوری باشکوه در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری دعوت کردند.
کد خبر: ۱۱۷۳۰۱۵
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۷ 27 June 2024

مراجع تقلید در این پیام ها بر حضور آگانه مردم در این دوره از انتخابات، حفظ وحدت و اقتدار ملی و انتخاب فردی که شایسته جایگاه ریاست جمهوری است، تاکید کردند.

واجدین شرایط، وظیفه شرعی و اجتماعی خود را ادا کنند

آیت الله مکارم شیرازی در پیام خود آورده است: مردم شریف ایران اسلامی باردیگر در عرصه انجام تکلیف الهی انسانی انتخابات قرار گرفته‌اند.

پیام ادامه یافته است: بر همه واجدین شرایط لازم است تا با شرکت پرشور و انتخاب فردی مؤمن، امین و شایستۀ جایگاه مهم ریاست جمهوری اسلامی ایران، وظیفۀ شرعی و اجتماعی خود را در تعیین سرنوشت و آیندۀ جامعه ادا کنند.

آیت الله مکارم شیرازی از درگاه خداوند متعال عزّت، اقتدار و سربلندی جمهوری اسلامی و مردم شریف ایران را مسألت کرده است.

مردم با شرکت درانتخابات وحدت و همدلی خود را به نمایش بگذارند

در پیام آیت الله نوری همدانی نیز آمده است: یکی از نمادهای مردم سالاری دینی، انتخابات است؛ براین اساس باید توجه داشت حضور پرشور در انتخابات بر تقویت این اصل خواهد افزود و موجب تقویت نظام اسلامی خواهد شد؛ و از طرفی چشم طمع دشمنان ملت را کور خواهد نمود و موجب قدرت و استحکام انقلاب اسلامی خواهد شد؛ و بدون تردید انتخاب فردی اصلح در حل مشکلات موجود مؤثر خواهد بود.

پیام حاکی است: اینجانب از عموم مردم شریف ایران اسلامی دعوت می‌کنم در این انتخابات مهم شرکت نموده‌ و وحدت و همدلی خود را یکبار دیگر در مقابل چشم ناظران جهانی به نمایش بگذارند.

حضور در انتخابات، یک قدرت ملی، دینی و اسلامی است

آیت الله جوادی آملی نیز در پیامی تصریح کرده است: مردم در دین اسلام محوریت اصلی را دارند و جایگاه آنها صرفاً به دلیل انتخابات و جمهوریت نیست؛ مردم ایران نیز مردمی بزرگ و بافرهنگ هستند و در همه صحنه‌های کشور از جمله دفاع مقدس حضور فعال داشته‌اند، باید مسئولان این تلاش و از خودگذشتگی مردم را قدر بدانند و با سروسامان دادن به اوضاع اقتصادی و اجتماعی کاری کنند تا ملت بتواند روی پای خود بایستد.

پیام ادامه یافته‌است: امروز موظف هستیم وحدت خود را حفظ کنیم و در این مناسبت‌ها مانند انتخابات که در استقلال کشور، امنیت، عظمت، جلال و شکوه این مملکت دخیل هستند حضور فعال داشته باشیم، حضور در پای صندوق‌های رأی، یک قدرت ملی، دینی و اسلامی است که دشمن زدایی می‌کند و تا وقتی مردم در صحنه حضور دارند، برای کشور هیچ‌گونه مشکلی پیش نخواهد آمد.

وی در پایان تصریح کرده است: امیدواریم به حرمت خون‌های پاک شهدا، مردم در این صحنه‌ها حضور فعال داشته باشند تا استقلال کشور نیز محفوظ بماند.

انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری هشتم تیرماه امسال برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار