استاندار کرمانشاه:

کرمانشاه با تمام قوا آماده برگزاری انتخابات است

استاندار کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه با تمام قوا آماده برگزاری انتخابات است.
کد خبر: ۱۱۷۳۰۱۴
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۱ 27 June 2024

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه، محمد طیب صحرایی شامگاه روز گذشته چهارشنبه (ششم تیرماه) در جلسه ستاد انتخابات استان کرمانشاه که در سالن شهید سلیمانی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اقدامات انجام شده در راستای آمادگی برای انتخابات استان کرمانشاه تلاش‌های لازم برای حضور و مشارکت حداکثری مردم صورت گرفته که تلاش‌ها از نخستین ساعات ایجاد این تکلیف برای یک رقابت سالم و ایمن استمرار دارد.

وی با ابراز امیدواری برای نقش آفرینی مردم با آگاهی و بصیرت، افزود: در عرصه انتخابات مسئله حق و تکلیف پیش روی همه ماست که در مقوله اول انقلاب اسلامی به عنوان یک سنت حسنه حق انتخاب و تعیین سرنوشت را برای مردم ایران به ارمغان آورد و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون این سنت و شرکت در انتخابات تاکنون برقرار بوده است.

استاندار کرمانشاه در ادامه انتخابات را یک تکلیف برای مردم ایران دانست و تصریح کرد: ایجاد تکلیف در برابر تعیین سرنوشت و بی تفاوت نبودن در برابر این امر مهم بر گردن تمامی مردم بوده و روحیه بی‌تفاوت نبودن تجربه اثرگذاری خود را در کشورمان به خوبی نشان داده است.

صحرایی ادامه داد: اگر قرار بود رأی بی تأثیری داشته باشیم باید مجموع دولت‌ها از یک سبک و سیاق واحد بر مردم حکومت می‌کردند در حالی که ا مروز به جرأت می‌توان شهادت داد که انقلاب اسلامی طبق سخنان مقام معظم رهبری امانت‌دار رأی مردم بوده و آرای مردم را حق الناس می‌داند که با تمام قوا از این حق الناس حراست می‌کند.

استاندار کرمانشاه همچنین با بیان اینکه شهید رئیسی در چارچوب قانون اساسی یک رئیس جمهور منحصر به فرد و متعالی بوده، عنوان کرد: این شهید شأن داد که می‌توان خدمت صادقانه و بی‌منت داشت و در مقابل دشمن با صلابت، محکم و استوار برخورد کرد و تحریم‌ها را به حداقل تأثیرگذاری خود رساند.

صحرایی به جدیت و فعال بودن انتخابات در استان کرمانشاه همانند انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید کرد و گفت: اجرای صحیح انتخابات و همچنین برگزاری روند انتخابات به صورت کاملاً بی‌طرفانه با اتکا به اصل میزان، رأی ملت است در دستور کار بوده و اراده مردم در این انتخابات تجلی پیدا خواهد کرد.

وی بیان داشت: مقدمات فراهم شده برای انتخابات ریاست جمهوری در استان کرمانشاه توسط فرمانداران و مدیران ستادهای استانی دنبال شده و در حالت آمادگی کامل بوده و شروع زمان رأی گیری روشن شدن به موقع دستگاه‌های احراز هویت همانند انتخابات اخیر در دستور کار است.

استاندار کرمانشاه با اشاره به موفق‌ترین شهرستان‌های این استان برای سرعت عمل در آغاز رأی گیری انتخابات مجلس شورای اسلامی، اذعان داشت: شهرستان‌های سنقر و کلیایی، قصر شیرین سرپل ذهاب گیلان غرب میانگین زمان دستگاه‌های احراز هویت نسبت به دیگر شهرستان‌ها عملکرد جلوتری داشتنند و میانگین ساعات رأی گیری آنها قابل قبول بوده است و توقع می‌رود در این دوره از انتخابات نیست تمام تلاش برای حد نصاب خوبی در زمان شروع رأی گیری کسب شود.

صحرایی در پایان بیان کرد: با توجه به اینکه در تمام شهرستان‌ها و استان‌های کشور رهگیری به صورت مکتوب انجام می‌گیرد باید توجه و دقت بالایی برای تناسب استعلام‌ها و تعرفه‌ها برقرار شود و حتی یک برگ اختلاف هم وجود نداشته باشد و پس از پایان مرحله اخذ رأی تا آخرین لحظه با دقت کامل صورت جلسه و جمع بندی با شفافیت را دنبال کرد که در این راستا نیز در انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستان‌های اسلام آباد غرب، دالاهو، کرمانشاه، کنگاور، صحنه و هرسین بهترین عملکرد را داشتند.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار