افراد واجد شرایط رأی دادن در انتخابات

استاندار قم گفت: ما ۸۵۶ هزار ۵۰۰ نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری در قم هست
کد خبر: ۱۱۷۳۰۰۴
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۱ 27 June 2024

به گزارش تابناک قم، سید محمد آقامیری با اشاره به وضیعت استان در آستانه انتخابات اظهار داشت: نرخ رشد مشارکت استان قم در انتخابات قبل نسبت به باقی استان‌ها در کشور اول شده بود و 14 پله افزایش رتبه مشارکت داشتیم، یعنی از رتبه 21 به رتبه 7 رسیدیم.

آقامیری گفت: همانطور که حضرت امام فرمودند؛ مبدأ انقلاب اسلامی از استان قم بوده است و مطمئنا مردم قم نمی‌گذارند این رتبه پایین بیاید و آن را حفظ می‌کنند و حتما از ابتدای روز به پای صندوقهای رأی حاضر می‌شوند. افرادی هم که تایید صلاحیت شدند از سلائق گوناگون کشور بودند، و هر کس که از فیلتر شورای نگهبان عبور کند، برای ما معتبر هست و می‌توانیم برای حوزه ریاست جمهوری انتخاب کنیم.

استاندار قم در پاسخ به این سوال که ستادهای تبلیغات نمایندگان نامزدها را چگونه ارزیابی می‌کنید، بیان کرد: نمایندگان نامزدها اذعان کردند که ما در استان قم حتی یک مورد تبعیض بین نامزدهای انتخاباتی مشاهده نکردیم. چرا که بنده در جلسات مختلف این مورد را عنوان کردم که هیچ مدیری این اجازه را ندارد به جانب کاندیدا اعلام نظر کند.

وی عنوان کرد: برای بنده که استاندار هستم هیچ تفاوتی بین کاندیدای اول تا ششم وجود ندارد. آن چیزی که برای ما اهمیت دارد، سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت در روند انتخابات است؛ که این بحث مورد توجه مقام معظم رهبری هست. 

آقامیری تصریح کرد: یکی از مدیران ما به ضرر یکی از کاندیدا توئیت زده بود که با پیگیری و تذکر بنده حذف کردند. چون قرار نیست که ما از شخصی دفاع کنیم. حتی پسر بنده از من درباره‌ی کاندیدای مورد نظر من پرسید و من گفتم به هر کس که دوست داری رأی دهید. حتی نظر من که یک استاندار هستم را خانواده‌ام نمی‌داند.

استاندار قم اظهار داشت: این اتفاق باید در تمام استان و در بین مدیران استانی نهادینه شود. هیچ دستگاهی اجازه‌ی این را ندارد به نفع یا علیه هیچ نامزدی صحبت کند. ما به عنوان مدیر باید برای حفظ صیانت حقوق مردم کوشا باشیم و بی‌طرفانه انجام‌ وظیفه‌ کنیم. بنابراین شاخص رقابت سالم در انتخابات بنابر عملکرد خود مدیران است.

وی افزود: تمام مدیران در شعبات حاضر و ناظر هستند و تمام شعبه‌ها موظفند تا رأی‌گیری به طور کامل انجام شود. هر شعبه تمام اخبار مربوط به انتخابات را توسط یک فرد دریافت می‌کند و ما از همه‌چیز باخبر هستیم. همانطور که در انتخابات مجلس همه‌ی مشکلات و کمبود‌ها به ما گفته می‌شد.

آقامیری گفت: خوشبختانه ما آمادگی کامل را برای انتخابات داریم. رأی‌گیری در استان به صورت دستی انجام می‌شود. ما 856 هزار 500 نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات را داریم. آمادگی ما طبق تعرفه‌هایی که تخصیص یافته است، تقریبا حدود یک میلیون تعرفه است. امکان حضور شرکت‌ کنندگان از استان‌های مجاور را نیز داریم؛ ما حتی برای این مورد هم آمادگی کامل داریم.

استاندار قم بیان کرد: ما به هر دلیلی این اجازه را نداریم که رأی گیری را متوقف یا انجام ندهیم. راس ساعت 8صبح رأی‌گیری آغاز و تا هر زمانی که تمدید شود در خدمت مردم عزیز هستیم. نتیجه‌ی این انتخابات هرچه باشد برنده‌ی آن خود مردم هستند.

وی خاطرنشان کرد: ما تنها استانی بودیم که در کشور انتخابات تمام الکترونیک را تجربه کردیم و در سال‌های گذشته هم انتخابات تمام دستی را پشت سر گذاشته‌ایم. در این انتخابات تلفیقی از این دو روند را خواهیم داشت. چون ساختار برگزاری این انتخابات تقریبا مشابه انتخابات تمام الکترونیک است.

آقامیری عنوان کرد: تمام ظرفیت‌های موجود در این انتخابات به روش انتخابات قبل هست. فضایی که نیازمند اینترنت باشد، برق و زیرساخت‌هایی که وجود دارد به همان صورت است. ما فردا به هیچ عنوان قطعی برق نخواهیم داشت و در استان به صورت 100درصد آماده باش هستیم.

استاندار قم در ادامه گفت: با این وجود شاید امکان حادثه‌ی مترقبه‌ای باشد که باعث قطعی برق شود، بنابراین ما در تمام استان و دستگاه‌های اجرایی آماده باش هستیم که برای رفع حادثه احتمالی اقدام کنیم. تمام تجهیزات، امکانات و دستگاه‌ها کاملا مهیای برگزاری یک انتخابات خوب هستند.

وی تصریح کرد: ما در انتخابات قبل قطعا نقاط ضعفی هم داشته‌ایم، که هم اکنون آن‌ها را اصلاح کرده‌ایم و اما نقاط قوت که آن‌ها را نیز تقویت کردیم؛ و تمام تلاش بر این بوده که انتخابات خوبی را برگزار کنیم که مورد رضایت مردم و حق تعالی باشد؛ در نهایت هم ان‌شاءالله بتوانیم با حضور و مشارکت حداکثری مردم قلب رهبر عزیزمان را شاد کنیم.

 

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار