امروز در قزوین به ساخت ۴۰۰ مدرسه نیاز داریم

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: تعداد مدارس شهرستان البرز بسیار کم است ما در استان به ۴۰۰ مدرسه نیاز داریم و در حوزه تأمین آب و زیرساخت آب شرب مذاکراتی صورت گرفته تا طرح انتقال آب از سد طالقان به مهرگان با تأمین اعتبار ۱۰۰ میلیاردی صورت گیرد تا شرمنده ساکنان آن نباشیم.
کد خبر: ۱۱۷۲۹۸۴
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۰ 26 June 2024

به گزارش تابناک قزوین و به نقل از ایسنا، فاطمه محمدبیگی روز چهارشنبه ۶ تیرماه در مراسم افتتاحیه ۱۱۹۳ واحد نهضت ملی مسکن، اظهار کرد: تأمین مسکن یکی از بحران‌های بود که طی دوران نمایندگی خود، با آن روبه‌رو شدم و امروز یکی از آرزو‌های مردم در زمینه صاحب خانه شدن در همین مکان پروژه ۱۶ واحدی در حال وقوع است.

محمدبیگی با اشاره به اینکه تأمین مسکن، برای ۱۳ میلیون جوان منتظر ازدواج یکی از اولویت‌های ما در مجلس دوازدهم و دولت سیزدهم است، بیان کرد: در مجلس انقلابی قانون جهش تولید برای مسکن در اولویت ما قرار گرفت و در جلسات سه شیفت مجلس، این قانون به نام قانون جهش تولید مسکن ابلاغ شد.

وی ادامه داد: در گام بعدی مجلس برای کنترل اجاره‌بها و ساماندهی وضعیت مستأجران نیز قوانینی وضع کرد که در دولت شهید رئیسی این قانون به اجرا رسید و موجب رکورد تولید مسکن شد. در همین دولت علی‌رغم فرصت کم برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره می‌بینم که شهید رئسی در دولت ۳۳ ماهه خود اقدامات خوبی برای ساخت مسکن انجام داد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: امروز شاهد ساخت ۲۳ هزار واحد مسکونی در قزوین هستیم که رتبه‌های دوم و سوم را دارد، استانی که مفتخر به نام شهید رجایی است باید بتواند در تمامی عرصه‌ها پرچمدار باشد. امیدواریم در چله خدمت و چهلم شهید جمهور کلید‌های این واحد‌های مسکونی به خانواده‌ها داده شود.

وی تصریح کرد: علاوه بر تأمین طرح‌های مسکن، نیازمند کاربری‌های عمومی از جمله درمان و آموزشی برای ساکنان این مجموعه‌ها هستیم. بیمارستان امام علی (ره) که قرار بود در شهرستان البرز ساخته شود، هرچه سریع‌تر باید کلید بخورد و درمانگاه تأمین اجتماعی مهرگان که به دلیل عدم هماهنگی دستگاه‌ها به شرف اجرا نرسیده که باید هرچه زودتر فرایند اجرایی آن آغاز شود.

محمدبیگی خاطرنشان کرد: تعداد مدارس شهرستان البرز بسیار کم است ما در استان به ۴۰۰ مدرسه نیاز داریم و در حوزه تأمین آب و زیرساخت آب شرب مذاکراتی صورت گرفته تا طرح انتقال آب از سد طالقان به مهرگان با تأمین اعتبار ۱۰۰ میلیاردی صورت گیرد تا شرمنده ساکنان آن نباشیم.

وی در پایان صحبت‌های خود ضمن دعوت مردم به مشارکت حداکثری، گفت: امیدواریم در دولت بعدی ریاست جمهوری خدمات دولت شهید جمهور ادامه‌دار باشد و مردم با حضور پرشکوه خود در صبح جمعه روز انتخابات حماسه‌آفرینی کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار