استاندار ایلام؛

مزد شهید جمهور چیزی جز شهادت نبود/ سهم ایلام را از واحد‌های نهضت ملی مسکن ۳۲ هزار واحد است

استاندار ایلام گفت : آن‌چه که شهید جمهور را محبوب قلب‌ها کرد اخلاص و اعتلای دین رسول الله (ص) و عمل‌گرایی او بود و نمونه این محبوبیت حضور میلیون‌ها نفر در آیین تشییع این رئیس‌جمهور به‌عنوان خدمت‌گذار مردم بود.
کد خبر: ۱۱۷۲۹۱۳
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۰ 26 June 2024

 به گزارش تابناک ایلام؛ حسن بهرام‌ نیا در مراسم بزرگ‌داشت اربعین شهدای خدمت بیان کرد : بنابر این بود که قبل از اربعین‌حسینی در قالب سفر دوم، میزبان رئیس‌جمهور شهید در استان باشیم و بر این اساس مصوبات سفر دوم مصوب و ابلاغ شده بود که از نظر ریالی اعتبارات آن، ۱۱ برابر پروژه‌های دور نخست سفر رییس‌جمهور در مهرماه ۱۴۰۰ است.

وی افزود : پروژه‌هایی که مصوب سفر‌های استانی رئیس‌جمهور شهید بوده است با حضور دکتر مخبر سرپرست ریاست‌جمهوری در سراسر کشور به‌صورت تجمیعی به بهره‌برداری رسید که روز دوشنبه نیز در استان ایلام سه پروژه ان. جی. ال ۳۱۰۰ دهلران با اعتبار ۱.۲ میلیارد یورو، نیروگاه صبا دهلران با اعتبار ۱۵۰ میلیون یورو و میدان نفتی دانان با اعتبار ۱۴۲ میلیون دلار با هدف تولید ۱۱ هزار بشکه نفت به بهره‌برداری رسیدند.

بهرام نیا ادامه داد : در حوزه آموزش و پرورش هفت فضای آموزشی و ۴ باب فضای ورزشی با اعتبار ۱۴۵ میلیارد تومان در این استان افتتاح می‌شود.

بهرام نیا یادآور شد : همچنین تصفیه‌خانه آب ایوان با اعتبار بیش از ۱۷۰ میلیارد تومان و سالن فرودگاه شهدای ایلام با اعتبار بیش از ۴۲ میلیارد تومان، پتروشیمی ارغوان‌گستر، پروژه کاغذ سنگی، فولاد ایوان و درمانگاه مهران، بیمارستان ملکشاهی در این دولت آماده بهره‌برداری است.

وی سهم ایلام را از واحد‌های نهضت ملی مسکن ۳۲ هزار واحد عنوان  و مطرح کرد  ۶ هزار و ۶۰۰ واحد نهضت ملی مسکن تا شهریورماه سال‌جاری و سد میمه به‌عنوان یکی از پروژه‌های مهم تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

بهرام‌نیا گفت :  در دولت سیزدهم ظرف مدت دو سال به ۱۳.۵ درصد کل روستا‌های استان (۷۸ روستا) از جمله شهرستان‌های هلیلان ۱۶ روستا، چوار ۱۹ روستا، مهران ۵ روستا، دهلران ۴ روستا، ملکشاهی ۱۱ روستا، چرداول ۴ روستا، دره‌شهر ۴ روستا، ایوان ۵ روستا، آبدانان ۴ روستا، سیروان ۴ روستا و بدره ۱ روستا با اعتبار ۳۵۰ میلیارد تومان با اجرای طرح‌های مختلف از جمله طرح جهاد آب‌رسانی، با مشارکت بسیج سازندگی سپاه آب‌رسانی شده است.

نماینده عالی دولت در استان ایلام افزود: تا پایان سال ۱۴۰۳ به ۵۱ روستای دیگر استان آب‌رسانی می‌شود./ع

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار