ارسال ۳۰۰ مقاله به همایش بین‌المللی

دبیر علمی همایش بین‌المللی ۷۵ سال اشغالگری در فلسطین گفت: ۳۰۰ مقاله از نویسندگان بیش از ۲۰ ملیت به دبیرخانه این همایش ارسال شده‌است.
کد خبر: ۱۱۷۲۸۹۷
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۶ 26 June 2024

به گزارش تابناک قم، سید مهدی طاهری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران، افزود: مجتمع آموزش عالی علوم انسانی جامعه‌المصطفی‌العالمیه بعد از شکل‌گیری عملیات طوفان الاقصی، موضوع فلسطین را به‌عنوان یک موضوع اعتقادی و مسأله اول دنیای اسلام در اولویت کارهای خود قرار داد.

وی اضافه کرد: روشنگری در مورد اشغال بیت‌المقدس و فلسطین، تبیین ابعاد و زوایای جنایات رژیم اشغالگر قدس در طول ۷۵ سال، مقابله با رویکرد رسانه‌ای غرب و اسراییل غاصب در وارونه جلوه دادن حقیقت فلسطین و دنیای اسلام برای افکار عمومی و ارایه تحلیل درست در مورد عملیات طوفان الاقصی و آثار آن بر تضعیف هژمونی پوشالین رژیم صهیونیستی در منطقه و جهان از مهم‌ترین اهداف همایش است.

وی با بیان این‌که اسفندماه سال گذشته فراخوان همایش به ۶ زبان فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسه، ترکی استانبولی و اردو اعلام‌ شد، گفت: در برگزاری این همایش، ۴۰ مرکز داخل و خارج از کشور شامل ۱۰ مرکز همکار جامعه‌المصطفی در چهار استان قم، اصفهانی، گلستان و مرکزی و ۶ کشور لبنان، ترکیه، افغانستان، پاکستان، تانزانیا و سریلانکا و ۳۰ مرکز بیرونی شامل ۱۴ مرکز دانشگاهی و ۱۶ مرکز دیگر در برگزاری این همایش همکاری می‌کنند.

طاهری ادامه داد: کمیته علمی همایش را ۳۰ نفر از ۶ کشور ایران، لبنان، اندونزی، هندوستان، ترکیه و افغانستان تشکیل می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای برگزاری همایش، ۷۵ پیش نشست در ۶ کشور و ۹ استان با حضور شخصیت‌های علمی، فرهنگی، تبلیغی و سیاسی از ۱۵ کشور برگزار شد.

وی بیان کرد: ۳۰۰ مقاله از نویسندگان بیش از ۲۰ ملیت به دبیرخانه این همایش ارسال شده است که ۲۴۷ مقاله به زبان فارسی ‌و ۵۳ مقاله به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسه، ترکی استانبولی و اردو می‌باشد.

به گفته طاهری، همایش ۷۵ سال اشغالگری در فلسطین روز هفتم تیرماه در مجتمع امین با سخنرانی رییس جامعه‌المصطفی همراه با رونمایی از کتاب و تندیس برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار