مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه:

زیرساخت‌های مرز رسمی خسروی برای اربعین امسال توسعه می‌یابد

کهریزی با اشاره به آماده سازی و توسعه زیرساخت‌های مرز خسروی برای تردد زائران در اربعین امسال گفت: بیش از ۱۰۵ هزار نفر در سه ماه سپری شده از سال جاری از مرز خسروی تردد کرده‌اند.
کد خبر: ۱۱۷۲۸۸۶
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۷ 26 June 2024

وی اظهار کرد: با نزدیک شدن به ایام محرم و اربعین بر حجم زائرانی که این مرز را برای رفت و آمد انتخاب می کنند افزوده می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه با بیان اینکه اقدام های متعددی برای آماده‌سازی این مرز برای ایام اربعین در حال انجام است، اظهار کرد: هم اکنون تردد از مرز خسروی به صورت شبانه روزی در حال انجام است و محدودیتی برای پذیرش زوار از این مرز وجود ندارد.

کهریزی اضافه کرد: مرز خسروی اکنون از زیرساخت‌ها و امکانات مناسبی برخوردار است، اما برنامه‌هایی برای ارائه بهتر خدمات به زوار در این مرز را در دستور کار داریم.

وی یکی از مهم‌ترین این برنامه‌ها را اجرای طرح امام سجاد (ع) در مرز خسروی اعلام کرد که با هماهنگی ۲ طرف ایرانی و عراقی در دست اقدام است و با اجرای آن در ایام اربعین زوار بدون توقف و ایستایی عازم کربلای معلی خواهند شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه ابراز امیدواری کرد، با تلاش شبانه‌روزی که در حال انجام است جاده ترانزیتی برکت به منظور جداسازی تردد زائران از ترانزیت نیز تا قبل از ایام اربعین به بهره‌برداری برسد تا در ایامی که تردد زوار را داریم، تردد خودروهای ترانزیتی به این جاده منتقل شود.

به گفته کهریزی، در پایانه مرزی خسروی نیز ۱۲ هزار مترمربع سایبان نصب شده که حدود سه هزار مترمربع آن امسال اجرا شده و کمک بسزایی به رفاه زوار برای تردد در فصل گرما خواهد کرد.

وی بهینه سازی سیستم برق و روشنایی مسیر تردد زوار، بهبود وضعیت سرویس‌های بهداشتی و سایر امکانات رفاهی را نیز از دیگر اقداماتی برشمرد که برای ایام اربعین در مرز خسروی در دستورکار است.

مرز خسروی در شهرستان مرزی قصرشیرین در گذشته جزئی از راه ابریشم بوده است که خسروی - منذریه مسیر اصلی به سمت جاده بغداد پایتخت عراق و از این طریق به کشور سوریه و در نهایت به بندر حلب در ساحل دریای مدیترانه متصل می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار