مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام ؛

امسال ۳۵ فقره آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی استان مهار شده است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت : امسال ۳۵ فقره آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی این استان گزارش و با تلاش همه عوامل اطفای حریق، مهار شده است.
کد خبر: ۱۱۷۲۸۸۰
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۰ 26 June 2024

 به گزارش تابناک ایلام؛ یاسم خانمحمدیان بیان داشت : عمده این آتش‌سوزی‌ها به علت سرایت آتش از پس‌چرای مزارع به مراتع و جنگل‌ها بوده که به علت ناتوانی کشاورزان در مهار آتش به عرصه‌های طبیعی سرایت کرده است.

وی با اشاره به بارش باران در ماه‌های گذشته و افزایش تراکم پوشش گیاهی در اراضی جنگلی و مرتعی استان،افزود : هشت مورد از این آتش‌سوزی‌ها نیز به خاطر اصابت صاعقه و رعد و برق به پوشش گیاهی ایجاد شد.

خانمحمدیان ادامه داد : 6 مورد از آتش‌سوزی‌ها در شهرستان ایوان و به علت صاعقه رخ داد که چهار مورد آن، بین شهرستان‌های ایوان در استان ایلام و گیلان غرب در استان کرمانشاه مشترک بود که این آتش‌سوزی‌ها از عرصه‌های طبیعی گیلان غرب به مناطق طبیعی ایوان سرایت کرد.

وی تاکید  کرد: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان به صورت ۲۴ ساعته در عرصه‌های طبیعی استان حضور دارند و کارکنان اداره کل نیز برای مقابله با هر گونه حریق در سطح مراتع و جنگل‌های استان به صورت کشیک شیفت بندی شده‌اند.

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از مردم خواست هنگام حضور در دامان طبیعت باتوجه به خشک و متراکم بودن علفزارها از روشن کردن آتش خودداری کنند و در صورت روشن کردن آتش، حتما قبل از ترک محل، آتش را به طور کامل خاموش کنند چرا که هرگونه سهل‌انگاری و بی‌توجهی در این زمینه باعث بروز آتش سوزی در عرصه‌های طبیعی و ایجاد خسارت‌های جبران ناپذیر در عرصه‌های طبیعی می شود./ع

 

بیشتر بخوانید :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار