پایان ساخت سیلوی ۱۰۰ هزار تنی غلات در بندر شهیدبهشتی چابهار

کد خبر: ۱۱۷۲۸۳۵
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۳ 26 June 2024


معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از مراحل پایانی ساخت سیلوی ۱۰۰ هزار تنی غلات در این بندر خبر داد.

هادی مومنی گفت: بندر چابهار به زودی مجهز به بزرگترین سیلوی غلات تمام مکانیزه جنوب شرق کشور خواهد شد.

وی افزود: ساخت پروژه سیلوی ۱۰۰ هزار تنی غلات بندر شهید بهشتی چابهار با اهداف افزایش ظرفیت انبارش کالا و ظرفیت پذیرش کشتی های کالای فله در زمینی به مساحت تقریبی سه و نیم هکتار از مهر ماه ۱۳۹۹ آغاز شده که هم اکنون در مراحل پایانی عملیات ساخت این سازه استراتژیک قرار داریم.

وی با بیان اینکه تجهیزات صنعتی سیلوی ۱۰۰ هزار تنی بر روی برج و گالری سیلو در ماه گذشته نصب شد، افزود: عملیات محوطه سازی این پروژه در مساحتی به میزان یک هکتار اجرایی شده است.

معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: پیش بینی می شود در اواخر امسال سیلوی غلات ۱۰۰ هزار تنی بندر شهیدبهشتی چابهار آماده بهره برداری خواهد شد.

وی ادامه داد: آبخور مناسب و زیرساخت‌های موجود در بندر چابهار امکان پهلوگیری کشتی های بالای ۱۰۰ هزار تن را در این بندر ایجاد کرده است‌.

مومنی گفت: با ورود کشتی های بزرگ غلات و محموله های کالاهای اساسی به بندر چابهار و تکمیل سیلوی ۲۰۰ هزارتنی غلات در بندر شهید بهشتی؛ چابهار از بنادر اصلی کشور در تامین کالاهای دامی و کالاهای اساسی مورد نیاز کشور خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار