جهاد تبیین درخصوص ویژگی‌های شخصیتی جلیلی در اولویت قرار گیرد

عضو ستاد فرهنگیان کشوری سعید جلیلی با بیان اینکه در روزهای باقیمانده تا انتخابات بدون شک با هجمه‌های تبلیغاتی وسیع مواجه خواهیم شد، تاکید کرد: باید جهاد تبیین درخصوص ویژگی‌های شخصیتی جلیلی در اولویت قرار گیرد، جهاد تبیین حتی از طریق تلفن همراه قابل انجام است و نباید در اطلاع‌رسانی و تبیین هیچ کسی را دست کم گرفت.
کد خبر: ۱۱۷۲۸۱۲
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۲ 25 June 2024

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، مصطفی عطاران در اجتماع حامیان فرهنگی و مردمی جلیلی در بوستان شهدای گمنام بلوار شعبانیه بیرجند برگزار شد از خراسان جنوبی به عنوان دیار رئیس جمهور شهید، خدوم و مجاهد یاد کرد و گفت: شهید رییسی اهل صبر، توصیه به صبر، نگاهبانی و دفاع از نظام، وطن، کشور و مرزهای اعتقادی و اهل تقوی، فلاح و رستگاری بود.

وی افزود: تاکید مقام معظم رهبری بر ادامه راه این شهید بزرگوار است.

عضو ستاد فرهنگیان کشوری سعید جلیلی با بیان اینکه تقوای شهید رییسی به او سعه صدر داد، افزود: ریشه سعه صدر این شهید در تقوایش بود، در مقابل بی‌تقوایی‌ها و بداخلاقی‌ها رفتار عاقلانه، منطقی و پدرانه داشت و صبور بود.

وی گفت: آیت الله رییسی سال‌ها مسئولیت نظارتی و اطلاعات کافی و وافی از افراد داشت، عیب و نقص آنها را می‌دانست اما به رخشان نکشید، دیدیم همان‌ کسانی که پیش از شهادت او چه درباره شهید گفتند بعد از شهادت چه می‌گویند؛ این از جهتی مظلومیت و از جهت دیگر حقانیت ایشان را می‌رساند.

عطاران بیان کرد: سعید جلیلی نیز در برخوردها، گفت و گوها و مناظره‌ها کریمانه، عاقلانه و پدرانه از کنار بسیاری از رفتارها و گفتارها عبور می‌کند و همزمان راهکار عملی و علمی خروج از غفلت‌ها را همان جا ارایه می‌دهد.

وی با اشاره به مردم داری شهید جمهور گفت: آیت‌الله رییسی اهل محبت خدا بود و ارتباط خود را با خدا تقویت کرد بدون شک نسبت به مردم نیز محبت و درک عمیقی از درد و رنج مردم داشت.

عطاران گفت: جلیلی با تلاش علمی و عملی برای حل بی منت مشکلات مردم یک جهاد ارزشمندی را به نمایش گذاشته است، بعد از سال ۱۳۹۲ با تشکیل دولت سایه و استفاده مجاهدانه، مخلصانه و وقت گذار از جوان‌ترین، متخصص‌ترین و مخلص‌ترین نیروهای کشور و انقلاب، مشکلات را احصا و برای تک تک آنها راه حل ارائه کرد.

وی بیان کرد: ولایتمداری شهید رییسی ‌گل ویژگی‌های این شهید است، اعتقاد و ایمان او که منشاء آن تقوا و ارتباط بسیار عمیق با خداست از او یک شخصیت ولایتمدار و خاضع در مقابل ولایت ساخت.

عضو ستاد فرهنگیان کشوری سعید جلیلی افزود: وی علیرغم برخورداری از امکانات و اختیارات گسترده و نفوذ کلام بسیار، تواضع خود را حفظ کرد در حالی که خیلی‌ افراد در این امتحان رفوزه شدند اما روز به روز خضوع و خاکساری وی نسبت به ولایت فقیه بیشتر شد.

وی عنوان کرد: روحیه جهادی، تلاش خستگی ناپذیر، هدفمند و خالصانه شهید رییسی زبانزد خاص و عام بود و دل‌های مردم محروم را به سمت خود جلب کرد، او را تخریب کردند و بدترین عناوین را به کار بردند اما یکی از محبوبترین شخصیت‌های تاریخ اسلام و ایران شد، اما امروز مردم آگاه شده‌اند و می‌فهمند فرهنگ مناظره شهید رییسی و سعید جلیلی است که پیروز می‌شود.

وی عنوان کرد: شهید رییسی ایجاد امید در مردم، تشکیل گروه‌های کارشناسی برای رفع ضعف‌ها، آرامش در تصمیم و عمل، سفارش ناپذیری، باور به ما می‌توانیم، پرهیز از دوقطبی سازی جامعه، فداکاری، قاطعیت و حمایت از تولید داخلی را در عمل نشان داد و در جهاد تبیین نیاز به دادن آدرس نیست.

وی با بیان اینکه هر خانه یا فرد می‌تواند یک ستاد برای جهاد تبیین باشد، گفت: شهید رییسی در دولت خود از بحران‌های دشوار عبور کرد، بدحالی‌های دانش آموزان جنگ روانی حساب شده دشمن علیه انقلاب اسلامی بود.

وی گفت: کاری که دشمن می‌خواست با جوانان و نوجوانان انجام دهد یا کلاهی که سر بانوان بگذارد آن را با منظومه‌ای از تلاش و حرکت نرم تخریب‌گر ایجاد کرده بود، با جهاد تبیین خنثی شد.

وی گفت: نباید در جهاد تبیین به استان خود اکتفا کنید چون امروز دنیا کوچک شده و با تلفن همراه می‌توان با تمام دنیا ارتباط برقرار کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار