تشکیل ۱۰ پایگاه هنری در مناطق روستایی توسط بهزیستی لرستان

معاون امور توانبخشی بهزیستی لرستان از تشکیل ۱۰ پایگاه هنری در مناطق روستایی استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۲۷۳۰
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۸ 25 June 2024

به گزارش تابناک لرستان، معاون امور توانبخشی بهزیستی لرستان گفت: برای اولین بار طرح" تشکیل پایگاه‌های هنری در مناطق روستائی" در استان لرستان با حضور ۱۰ پایگاه در شهرستان‌های خرم آباد، بروجرد، الیگودرز، دورود، دوره و پلدختر راه اندازی گردید.

نگار فتحی بیرانوند گفت: این پایگاه‌های هنری با اعتبار ۱۸،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال جهت آموزش و خرید لوازم مصرفی نقاشی و عروسک سازی شروع به فعالیت نموده است.

وی هدف از اجرای این طرح را افزایش توانبخشی مددجویان مبتنی بر جامعه روستایی و دسترسی این افراد به خدمات هنری و فرهنگی و برخورداری اعلام کرد و گفت: از فرصت‌های توسعه و پرورش ظرفیت‌های هنری و ذهنی می‌باشد؛ که راه اندازی گردیدند.

نگار فتحی ادامه داد: طرح مذکور با برگزاری دو دوره آموزشی (هر دوره، ۸ روز) با عناوین هنر‌های نمایشی و هنر‌های تجسمی برای تسهیلگران منتخب پایگاه ها، با حضور استادان هنری دکتر بهمن مفیدی و استاد داوود بختیاری، از اساتید برجسته کشوری در خانه معلم خرم آباد شروع گردید.

معاون اداره کل بهزیستی استان لرستان تصریح کرد: در حال حاضر هر ۱۰ پایگاه بصورت جدی در حال آموزش تعداد ۸۰۰ نفر از افراد دارای معلولیت، بدون محدودیت سنی (به ویژه زنان و کودکان) می‌باشند لذا نظر بر این است که پس از بالا رفتن حجم آثار هنری توانخواهان با برگزاری نمایشگاه هنری، آثار مربوطه جهت فروش به نمایش گذاشته شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار