داورانی که از قضاوت در لیگ برتر منع شدند!

بر اساس تصمیم کمیته داوران فدراسیون فوتبال، تعدادی از داورانی که سابقه قضاوت در لیگ دارند، از چرخه داوری لیگ برتر کنار می‌روند.
کد خبر: ۱۱۷۲۶۳۱
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۰ 26 June 2024

به گزارش تابناک به نقل از "ورزش سه"، ورود VAR به فوتبال مشقت‌های مخصوص به خود را دارد و مسئولان فدراسیون فوتبال باید مقدمات استفاده از تکنولوژی را هم فراهم کنند. مهم‌ترین موضوع داشتن لایسنس VAR توسط داورانی است که در لیگ برتر قضاوت می‌کنند.

در حال حاضر موعود بنیادی‌فر، بیژن حیدری، پیام حیدری، وحید کاظمی، امیر عرب‌براقی، حسن اکرمی و مرتضی منصوریان 7 داور وسطی هستند که این لایسنس را در اختیار دارند. بر اساس اعلام کمیته داوران قرار است 16 داور وسط دیگر هم با حضور در کلاس‌های آموزشی این مدرک مهم را دریافت کنند تا بتوانند در لیگ بیست و چهارم قضاوت کنند.

با این تفاسیر 23 داور وسط ایرانی در فصل جدید لیگ برتر به واسطه داشتن مدرک VAR می‌توانند سوت قضاوت در دست بگیرند و این در حالی است که در یکی دو فصل اخیر تعداد داورانی که در لیگ برتر قضاوت کردند، بیشتر از این تعداد است.

بر این اساس تعدادی از داورانی که در فصل بیست و سوم لیگ برتر به قضاوت پرداختند، در لیگ آینده حق داوری نخواهند داشت و باید دید چه کسانی در لیگ بیست و چهارم از چرخه قضاوت حذف خواهند شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار