موافقت اصولی برای هتل ۵ ستاره در شهر ایلام صادر شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از صدور موافقت اصولی برای احداث هتل ۵ ستاره در شهر ایلام خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۲۶۲۸
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۰ 24 June 2024

به‌گزارش تابناک ایلام ، فرزاد شریفی بیان داشت : بنا به درخواست کمیته فنی گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل و تأیید وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با صدور موافقت اصولی هتل پنج ستاره در بلوار پژوهش شهر ایلام موافقت شد.

وی اظهار کرد : هتل ۵ ستاره در بلوار پژوهش شهر ایلام در زمینی به مساحت ۳هزار مترمربع با زیربنایی ۱۵هزار مترمربع با حجم سرمایه‌گذاری ۵هزار میلیارد ریال و پیش‌بینی اشتغالزایی ۴۰ نفر در شهر ایلام احداث می‌شود.

شریفی مطرح کرد : وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با توجه به نیاز مبرم استان و شهر ایلام به هتل پنج ستاره در استانداردهای ابلاغی در راستای جلب و جذب گردشگران داخلی و خارجی و افزایش تورهای گردشگری ورودی با ایجاد این طرح موافقت کرد.

وی افزود : از دستگاه‌های متولی از جمله مدیریت امور اراضی و شهرداری ایلام  انتظار می رود برای تحقق این مهم و پیش بردن فرآیند احداث هتل پنج ستاره در استان همکاری های لازم را داشته باشند .

شریفی یادآور شد : با توجه به اینکه استان ایلام یکی از معبرهای اصلی تردد زوار به شهرهای مذهبی عراق است این منطقه نیازمند سرمایه‌گذاری در بخش ساخت و تجهیز هتل پنج ستاره است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت : راه‌اندازی تأسیسات گردشگری با هدف تقویت زیرساخت‌‎های اقامتی و پذیرایی، ایجاد اشتغال‌زایی، احیای فرهنگ، آداب و رسوم بومی، رونق اقتصادی جوامع محلی و آشنایی گردشگران با جاذبه‌‎های تاریخی و طبیعی انجام می‌شود./ع

 

بیشتر بخوانید :

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار