۴۴۴۲ واحدمسکن در بافت فرسوده شهرهای کردستان نوسازی شد

سرپرست معاونت مسکن وساختمان اداره کل راه وشهرسازی کردستان گفت: از مجموع ۱۲ هزار و و۲۲۷ واحد در تعهد برای نوساری در بافت فرسوده شهری کردستان تا کنون چهار هزار و ۴۴۲ واحدنوسازی شده ویا در دست نوسازی شده است.
کد خبر: ۱۱۷۲۶۱۳
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۵ 24 June 2024

به کزارش تابناک کردستان، امیر حسین جمشیدی اظهار کرد: یکی از بخش‌های اجرای نهضت ملی مسکن، نوسازی واحد‌های واقع درمحلات مورد هدف باز آفرینی شهری است که می‌توان به تعهد نوسازی ۱۲ هزار و۲۲۷ واحد در این محلات در شهر‌های استان کردستان اشاره کرد.

جمشیدی اضافه کرد: از این میزان تا کنون چهارهزار و ۴۴۲ در حال نوسازی است و با بستر وظرفیت مناسب ایجاد شده همچون بسته‌های تشویقی ۱۹ گانه، انتظار می‌رود ساکنین محترم بافت فرسوده شهری با استفاده از فضای ایجاده شده بیش از پیش در این راستا گام بردارند.

وی ادامه داد: از ظرفیت‌هایی که در قانون بودجه وبرنامه هفتم هم لحاظ شده، بسته‌های تشویقی ۱۹ گانه برای بافت‌های فرسوده است که توسط شهرداری‌های استان بر اساس شرایط خاص هر شهر بومی سازی شده وبا اخذ مصوبه از کمسیون ماده پنج هم اکنون در حال اجرا است که امید واریم ساکنین ومتقاضیان محلات مورد هدف بازآفرینی از این بسته‌ها نهایت استفاده را برده وهدف غایی نوسازی بافت‌های فرسوده محقق شود.

جمشیدی خاطرنشان کرد: در کنار بسته‌های تشویقی، تسهیلات مخصوص بافت‌های فرسوده همچون وام ودیعه مسکن ۹۰ میلیون تومانی با سود چهار درصد وبازپرداخت ۲۰ ساله وتسهیلات نوسازی که ۱۸۵ میلیون تومان آن با سودصفر درصد از محل تبصره ۱۸، لحاظ شده که متقاضیان دارنده واحد مسکونی دراین محلات می‌توانند با بهر مندی از این ظرفیت مناسب منزل خود را نوسازی کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار