در انتخابات ۱۴۰۲، ۸۵ درصد مردم قزوین با کارت ملی رأی دادند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: در انتخابات اسفند ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی ۸۵ درصد از مردم قزوین با کارت ملی رأی دادند، ۱۱ درصد شناسنامه و الباقی با گواهینامه و گذرنامه برای رأی دادن مراجعه کردند.
کد خبر: ۱۱۷۲۶۰۴
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۳ 24 June 2024

به گزارش تابناک قزوین و به نقل از ایسنا، عباس کاظمی در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه که دوشنبه چهارم تیر در سالن اجتماعات باغستان برگزار شد، اظهار کرد: امروز در حوزه منابع ریالی و ارزی دولت در بهترین شرایط خودش قرار دارد، اما برخی با آدرس غلط کشور و مردم را با هزینه زیاد مواجهه می‌کنند که تکلیف این عناصر مشخص است، در این شرایط جریان رسانه‌ای باید خدمات ارائه شده در طی ۱۰۰۰ روز دولت سیزدهم را برای مردم تبیین کنند.

وی افزود: در استان قزوین ۱۰۸۹ شعبه اخذ رأی ثابت و سیار فعال خواهد شد، ۵۰۹ شعبه در قزوین، ۱۸۱ شعبه در تاکستان، ۱۱۸ شعبه در بوئین‌زهرا، ۷۵ شعبه در آبیک، ۱۵۳ شعبه در البرز و ۵۳ شعبه در آوج دایر است. ۸۳۰ شعبه ثابت و ۲۵۹ شعبه سیار در سطح استان در نظر گرفته شده که ۷۰۰ شعبه آن شهری و ۳۸۹ شعبه روستایی است.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین در ادامه بیان کرد: همچنین ۶۸۰ شعبه ثابت و ۲۰ شعبه سیار شهری و ۱۵۰ شعبه ثابت و ۲۳۹ شعبه سیار روستایی در سطح استان در نظر گرفته شده است. تمامی شعب اخذ رأی در سطح استان روز جمعه هشتم تیرماه از ساعت ۸ صبح آماده اخذ رأی خواهند بود و تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شده است.

وی ادامه داد: در خصوص شعب اخذ رأی سیار به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که به دورترین روستا‌ها مراجعه کنند و همه آرا جمع‌آوری شود؛ برای تمام خوابگاه‌های دانشجویی، بیمارستان‌ها، مجتمع‌های بین‌راهی جهت استفاده مسافران عبوری، واحد‌های تولیدی نیز صندوق اخذ رأی در نظر گرفته شده است.

کاظمی تصریح کرد: فرآیند رأی‌گیری ۱۰ ساعت است و اگر تمدید شود اعلام خواهد شد؛ متولدین ۸ تیر ۱۳۸۵ به قبل واجدین رأی در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستند و در استان قزوین ۹۶۰ هزار نفر واجد رأی دادن هستند که از این تعداد ۲۰ هزار نفر رأی اولی هستند.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان فرماندار شناسایی و معرفی شده‌اند و دوره‌های آموزشی آن‌ها امروز به پایان می‌رسد؛ برای هر ۱۰ شعبه یک بازرس ویژه در نظر گرفته‌ایم و برای هر شعبه ثابت سه مأمور حفاظتی و هر شعبه سیار چهار مأمور حفاظت در نظر گرفته شده است.

معاون استاندار قزوین گفت: اخذ رأی و شمارش آرا به صورت دستی انجام می‌شود، اما مابقی روند انتخابات به صورت الکترونیکی اجرا خواهد شد. دستگاه‌های تشخیص هویت ملاک شناسایی برای رأی دادن هستند و رأی دهندگان می‌توانند با در دست داشتن کارت ملی یا شناسنامه برای شرکت در انتخابات مراجعه کنند.

کاظمی در پایان اظهار کرد: در انتخابات اسفند ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی ۸۵ درصد از مردم قزوین با کارت ملی رأی دادند، ۱۱ درصد شناسنامه و الباقی با گواهینامه و گذرنامه برای رأی دادن مراجعه کردند و سال گذشته در قزوین ۱۰۰ درصد آرایی که در صندوق رأی ریخته شد، متقن بوده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار