۱۰۳ همت طرح و پروژه ایلام با تلاش دولت سیزدهم به بهره برداری رسید

استاندار ایلام با بیان اینکه ۱۰۳ همت طرح و پروژه ایلام با تلاش دولت سیزدهم به بهره برداری رسید، گفت: بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال در حوزه زیرساخت‌های اربعین حسینی در استان ایلام هزینه شده است‌.
کد خبر: ۱۱۷۲۵۴۸
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۲ 24 June 2024

به گزارش تابناک ایلام ؛ حسن بهرام‌نیا در نشست هماهنگی برگزاری آیبن بزرگداشت اربعین شهدای خدمت، با اشاره به اربعین شهدای خدمت، مردم به وظیفه و رسالت خود در برابر قدردانی از رییس جمهور شهید و شهدای خدمت عمل می کنند.

وی با بیان اینکه مسولان مرتبط با برگزاری آیین گرامیداشت اربعین شهدای خدمت تمهیدات لازم را برای حضور مردم در این مراسم فراهم کنند، افزود: بنا بر این بود که در قالب سفر دوم میزبان حضور رییس جمهور شهید قبل از اربعین در این استان باشیم و بر این اساس مصوبات سفر دوم مصوب و ابلاغ شده که از نظر ریالی ۱۱ برابر پروژه‌های سفر اول در مهرماه ۱۴۰۰ افزایش داشته است.

استاندار ایلام با بیان اینکه برای گرامیداشت یاد و نام شهدای خدمت، ابراز کرد: پروژه‌هایی که مصوب سفرهای استانی رئیس جمهور شهید بوده است طی سه روز با حضور مخبر، سرپرست ریاست جمهوری در سراسر کشور به صورت تجمعی به بهره برداری می رسد که امروز نیز چهار طرح از این تعداد با اعتباری بیش از ۱۰۳ همت به بهره برداری می رسد.

بهرام نیا با تاکید بر اینکه رییس جمهور شهید علاقه و توجه خاصی به مردم و استان ایلام داشتند، افزود: بازارچه های مرزی یکی از ظرفیت های مهم این استان در راستای افزایش سطح درآمد، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی و تبادل تجاری با کشور عراق است که شهید آیت الله رییسی نگاه و توجه خاصی به این امر داشت.

وی با بیان اینکه راه اندازی سه بازارچه مرزی در استان ایلام در حال پیگیری است، افزود: مجوز فعالیت و راه اندازی بازارچه مرزی مهران صادر شده است و پیگیری راه اندازی بازارچه مرزی چیلات در دهلران نیز روز گذشته با رایزنی با استاندار میسان عراق پیگیری شد.

استاندار ایلام با اشاره به اقدامات و اجرای طرح های بزرگ در استان ایلام در راستای ارائه خدمات بیشتر به مردم، ابراز کرد: دولت سیزدهم، دولتی مسأله محور است و هر گونه موضوع و مشکلی که از گذشته در این استان بر جای مانده بود، در راستای رفع آن تلاش شد.

بهرام نیا، با تاکید بر اینکه در دولت سیزدهم ۱۳.۵ درصد روستاهای استان با اجرای طرح های مختلف از جمله طرح جهاد آبرسانی با مشارکت بسیج سازندگی سپاه آبرسانی شده است، ابراز کرد: در حوزه طرح ها و پروژه های زیرساختی اربعین در استان ایلام بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با بیان اینکه مردم استان ایلام در انتخابات ۱۱ اسفندماه سال گذشته حضور و مشارکتی بیش از ۵۳ درصد داشتند که رتبه چهارم کشور را از نظر میزان مشارکت را به خود اختصاص دادند، خاطرنشان کرد: مردم استان در انتخابات هشتم تیرماه در انتخابات ریاست جمهوری نیز به طور قطع مشارکت حداکثری خواهند داشت و حماسه ای دیگر را خلق خواهند کرد./م

بیشتر بخوانید :

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار