تعیین ۳۴۳۸ ‌شعبه‌ اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری در خوزستان

دبیر ستاد انتخابات خوزستان از فراهم آوردن تمهیدات لازم برای برگزاری باشکوه انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در استان خوزستان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۲۵۴۲
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۳ 24 June 2024

تابناک خوزستان: جت‌الله دهدشت با اشاره به تمهیدات اندیشیده‌شده در خصوص برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: فرآیند اجرایی انتخابات در استان خوزستان مطابق جدول زمان‌بندی ستاد انتخابات کشور در حال انجام است.

وی با اشاره به تشکیل ۷۱ هیات اجرایی در شهرستان‌ها و بخش‌های مستقل خوزستان افزود: تعیین شعب اخذ رای به موقع انجام شد. در مجموع ۳ هزار و ۴۳۸ شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در خوزستان تعیین شده است که ۲ هزار و ۵۴۱ شعبه از این تعداد ثابت و ۸۹۷ شعبه سیار هستند.

دبیر ستاد انتخابات خوزستان ادامه داد: در این دوره در سراسر کشور انتخابات به صورت نیمه الکترونیکی برگزار می‌شود یعنی احراز هویت افراد به صورت الکترونیکی و فرآیند رای‌گیری یعنی نوشتن نام نامزدها به صورت دستی انجام می‌شود.

دهدشت با اشاره به آغاز انتخابات از ساعت ۸ صبح روز ۸ تیرماه بیان کرد: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تا ۲۴ ساعت قبل از برگزاری انتخابات می‌توانند نسبت به انجام تبلیغات اقدام کنند.

وی با بیان اینکه به طور متوسط در هر شعبه اخذ رای حدود ۲۰ نفر فعالیت دارند، عنوان کرد: دوره‌های ارائه آموزش‌های مورد نیاز در سطوح مختلف برای عوامل اجرایی انتخابات در حال برگزاری است.

دبیر ستاد انتخابات خوزستان گفت: سن رای‌دهندگان ۱۸ سال تمام است یعنی متولدان ۸ تیرماه ۸۵ و قبل از آن می‌توانند در انتخابات شرکت کنند. مدارک هویتی قابل قبول برای رای دادن نیز کارت ملی یا شناسنامه است. در این دوره ضرب مهر روی شناسنامه انجام نمی‌شود.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار