عملیات آغاز راه‌اندازی 4طرح در حوزه نفت و پتروشیمی در دهلران

عملیات آغاز راه‌اندازی پتروپالایش، ایستگاه تقویت فشار گاز چشمه خوش و فاز اول پروژه نیروگاه صبا دهلران و طرح نمک‌زدایی میدان نفتی دانان به صورت ویدئو کنفرانس با حضور مخبر سرپرست ریاست جمهوری در دهلران برگزار شد.
کد خبر: ۱۱۷۲۵۲۹
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۱ 24 June 2024

به گزارش تابناک ایلام ؛  فرماندار ویژه دهلران در این آئین همچنین از راه‌اندازی واحد نمک زدایی ۱۰ هزار بشکه‌ای طرح افزایش و نگهداشت میدان نفتی دانان خبر داد و گفت: این پروژه‌ها از یادگاران دولت شهید جمهور هستند که بهره برداری می شوند و در جهت افزایش تولید و اشتغال موثر هستند.

وی با قدردانی از پیگیری‌های استاندار ایلام و نمایندگان مجلس و سرمایه‌گذار و وزارت نفت به منظور سرمایه گذاری در حوزه‌های نفت و پتروشیمی دهلران، گفت: امیدآفرینی در جامعه و رونق اقتصاد منطقه از مهم‌ترین اهداف این پروژه‌ها در شهرستان مرزی دهلران است.

فرماندار ویژه دهلران تصریح کرد: در مجموع ۷۰۰ هزار میلیارد ریال برای این پروژه ها هزینه شده و با بهره‌برداری از این پروژه‌ها ۱۲۰۰نفر مشغول بکار می‌شوند.

وی بر ضرورت تسریع در عملیات پتروشیمی دهلران هم تاکید کرد و گفت: دولت سیزدهم خدمات ارزنده‌ای در دهلران در حوزه های مختلف انجام شده است.

فرماندار ویژه دهلران همچنین از بهره برداری نیروگاه صبای این شهرستان خبر داد و بیان کرد: در فاز اول بیش از۱۰۰میلیون یورو برای آن هزینه شده و منجر به اشتغال‌زایی برای ۵۰۰نفر به طور مستقیم و یک هزار نفر بصورت غیر مستقیم خواهد شد.

صادقی ابراز کرد: سال شروع این پروژه شهریور سال ۱۳۹۹ بوده که در دولت سیزدهم ۷۰ درصد پیشرفت داشته که در واقع بخش اعظم پروژه در این دولت تکمیل شده است.

فرماندار ویژه دهلران با اشاره به کل تولید برق این پروژه یعنی ۲۲۵ مگاوات، خاطرنشان کرد: تولید برق این پروژه در حال حاضر ۱۰۰ مگاوات است و فاز دوم این پروژه ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

صادقی به سفر استاندار میسان به ایلام با رایزنی‌های استاندار ایلام و پیگیری برای گشایش مرز چیلات اشاره‌ کرد و گفت: این اقدام گامی مهم در راستای راه‌اندازی مرز چیلات است.

وی تاکید کرد: از مجموعه وزارت نفت درخواست می‌شود که در زمینه سوق دادن اعتبارات مسئولیت‌های اجتماعی به سمت عمران شهری مناطق نفت خیز از حمله دهلران، ابراز کرد: بازگشت پرونده‌های مالیاتی نفت و گاز غرب به استان و ایجاد نمایندگی این شرکت در استان هستیم که گامی موثر در توسعه منطقه خواهد بود.

امام جمعه دهلران در این آیین، یادآور شد: امروز با بهره‌برداری از پروژه ایستگاه تقویت فشار در منطقه چشمه خوش دهلران، اقدام بزرگی در راستای توسعه منطقه و ایجاد اشتغال در استان و دهلران انجام شده است.

حجت الاسلام «سید محسن موسوی» با گرامیداشت یاد و نام شهید جمهور و خادمان ملت، ابراز کرد: وعده همه ما هشتم تیرماه در پای صندوق های رای است و ‌حضور حداکثری مردم در انتخابات، موجب تقویت نظام، امیدواری دوستان و یاس و ناامیدی دشمنان خواهد شد.

مدیر عامل پتروپالایش دهلران نیز گفت: این طرح در زمینی به مساحت بیش از ۱۰۰ هکتار برای خاموش کردن مشعل های گازهای سرچاهی در پنج نقطه شهرستان انجام شده است.

جواد کمری ابراز کرد: این پروژه سال ۱۳۹۷ شروع و این طرح در دولت سیزدهم از ۴۰ درصد پیشرفت به بیش از ۹۵ درصد رسیده و امروز این طرح آماده بهره برداری است.

وی گفت:این طرح علاوه بر درامد زایی مانع سوختن گازهای همراه نفت می شود و نقش موثری در اشتغال و تولید دارد./م

 

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار