هوای قم در یک چهارم فصل بهار ناسالم بود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: در فصل بهار امسال، ۹ روز هوا پاک و ۶۱ روز هوا در وضعیت قابل قبول بوده است؛ در مدت مشابه سال گذشته، ۲۰ روز هوا ناسالم و ۷۳ روز پاک و قابل قبول بوده است.
کد خبر: ۱۱۷۲۵۲۰
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۳ 24 June 2024

به گزارش تابناک قم، محمدحسین بازگیر امروز ۴ تیرماه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با شروع روزهای گرم سال، پدیده گرد و غبار بار دیگر مهمان ناخوانده قمی‌ها شده و روزهای ناسالمی را برای همشهریان رقم زده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه در سه ماهه نخست سال جاری، ۲۳ روز یعنی حدود یک چهارم روزهای گذشته، هوای قم در وضعیت ناسالم قرار داشته است، تصریح کرد: از این میان ۱۸ روز برای گروه‌های حساس و ۵ روز برای عموم مردم هوا ناسالم بوده است.

وی با اشاره به اینکه در فصل بهار امسال، ۹ روز هوا پاک و ۶۱ روز هوا در وضعیت قابل قبول بوده است، تصریح کرد: در مدت مشابه سال گذشته، ۲۰ روز هوا ناسالم و ۷۳ روز پاک و قابل قبول بوده است.

بازگیر منشأ گرد و غبار روزهای گذشته را از سمت جنوب استان قم و شهر کاشان عنوان کرد و افزود: امیدواریم با اجرای هرچه سریعتر مصوبات ملی و استانی و اهتمام تمامی دستگاه‌های اجرایی به وظایف محوله، شاهد کاهش گرد و غبار در استان قم باشیم

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار