معاون وزیر صمت: واحدهای تولیدی دانش بنیان در اولویت تخصیص ارز دولتی هستند

معاون حقوقی وزیر صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: اولویت در تخصیص ارز دولتی با واحدهای تولیدی است که محصولات دانش بنیان تولید می‌کنند.
کد خبر: ۱۱۷۲۴۵۴
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۹ 23 June 2024

تابناک خوزستان: محمد رضا سجادیان یکشنبه در حاشیه افتتاح واحد تولیدکننده پمپ میله‌ای مکشی (SRP) در محل شهرک شماره سه اهواز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: یکی از دغدغه‌های تولیدکنندگان و صادرکنندگان تامین ارز دولتی است که وزارت صمت اولویت تخصیص آن را برای واحدهای دانش بنیان در نظر گرفته است.

وی گفت: وزیر صمت تخصیص ارز برای تولیدکنندگان را در اولویت برنامه کاری این وزارتخانه قرار داده است و طرح‌های دانش بنیان در اولویت تخصیص ارز هستند.

سجادیان ادامه داد: طرح صنعتی اریس اکسین که امروز مورد بهره‌برداری قرار گرفت با تکنولوژی روز دنیا و زیرساخت دانش‌بنیانی و بومی‌سازی صد درصد کشور ساخته شده است.

معاون حقوقی وزیر صمت اظهار کرد: جای خوشحالی است که با کمک استانداری و مسئولان استان این طرح به سرانجام رسید.

وی ادامه داد: این طرح تولیدی در کنار ایجاد اشتغال برای استان در جلوگیری از خروج ارز و افزایش تولید نقت در خوزستان بسیار اثر گذار است.

بر اساس این گزارش و به گفته رییس پارک علم و فناوری خوزستان در حال حاضر ۴۲۷ شرکت فناور در پارک علم و فناوری و ۱۵۰ شرکت دانش بنیان در خوزستان فعالیت دارند.

شرکت "اُریس اوکسین" تولید کننده بزرگ پمپ میله‌ای مکشی (SRP) امروز با حضور محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری در اهواز بهره برداری شد ، مساحت آن پنج هزار و ۵۰۹ مترمربع است که برای ایجاد این واحد تولیدی هفت هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و ۱۶۴ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار