210 میلیارد کلاهبرداری به بهانه فروش لوازم آرایشی

رئیس پلیس فتا فارس از دستگیری خانمی جوان خبر داد که با شگرد‌های مختلف از قربانی‌های خود به بهانه فروش لوازم‌ آرایشی و بهداشتی مبلغ ۲۱۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.
کد خبر: ۱۱۷۲۴۴۴
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۲ 23 June 2024

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: سرهنگ امیر حسین سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس بیان کرد: در پی شکایت شهروند شیرازی مبنی بر کلاهبرداری از او به بهانه خرید وسایل و لوازم آرایشی و بهداشتی از طریق فضای مجازی، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

او ادامه داد: شاکی در اظهارات خود بیان کرد از طریق فضای مجازی با شخصی که خود را وارد کننده مواد و لوازم آرایشی و بهداشتی معرفی کرده بود آشنا و او برای جلب اعتماد من در ابتدا اقدام به ارسال سفارشات در کمترین زمان با بهترین کیفیت‌ها می‌کرد و پس از مدتی و دریافت مبلغ ۱۴۰ میلیارد ریال برای سفارشات بیشتر، دیگر جوابگوی تماس‌ها و پیام‌های من نبود.

رئیس پلیس فتا استان فارس با اشاره به اینکه متهم برای ناشناس ماندن از حساب‌های بانکی اقوام و آشنایان خود استفاده می‌کرد، گفت: با بررسی‌های بیشتر مشخص شد متهم از ۸ نفر دیگر در شهر شیراز با همین شگرد کلاهبرداری کرده است.

این مقام مسئول گفت: با اقدامات فنی، شیوه و شگرد‌های خاص پلیسی، متهم که خانمی جوان بود مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی قضایی تیمی از افسران این پلیس پس از گرفتن نیابت قضایی به استان اصفهان مراجعه و او را دستگیر کردند.

سرهنگ سلیمانی گفت: این خانم جوان تا کنون اقرار به کلاهبرداری از ۱۹ نفر به ارزش ۲۱۰ میلیارد ریال که با بررسی‌های کارشناسان این پلیس از گوشی‌های همراه و حساب‌های بانکی در اختیار متهم، تعداد شکات و مبلغ کلاهبرداری بیش از این تعداد است که تحقیقات همچنان ادامه دارد.

رئیس پلیس فتا فارس با بیان اینکه کاربران هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها به واسطه قیمت پایین در فضای مجازی را نخورند، از هموطنان درخواست کرد: در خصوص خرید از سایت‌های خرید و فروش دقت کافی را داشته باشند و در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.fata.gov.ir و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان ما در میان بگذارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار