بنیه کارشناسی محیط زیست طبیعی در استان ها باید تقویت شود

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بنیه کارشناسی محیط زیست طبیعی در استان‌ها تقویت شود و باید از تمام ظرفیت‌ها برای حفظ محیط استفاده کرد.
کد خبر: ۱۱۷۲۱۰۷
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۹ 20 June 2024

به گزارش تابناک خراسان شمالی، حسن اکبری در نشست منطقه‌ای مدیران در بجنورد که ۳۱ خرداد ماه برگزار شد، گفت: سابقه هفتاد سال حفاظت از تنوع زیستی کشور را داریم و باید داده‌های اطلاعاتی خود را در حوزه حیات وحش افزایش دهیم.

وی افزود: برای حفاظت از حیات وحش و طبیعت نیازمند یک نهضت برای فرهنگ‌سازی محیط زیستی هستیم و این امر در سازمان حفاظت محیط زیست آغاز شده و در حال پیگیری است.

اکبری ادامه داد: آموزش اقشار مختلف جامعه به خصوص دانش آموزان، شکارچیان، جوامع محلی، زنان خانه دار، عشایر و ... می‌تواند برای ارتقا فرهنگ زیست محیطی جامعه بسیار موثر باشد و مطمئنا فرهنگ سازی‌ها در آینده در حفظ حیات وحش و طبیعت موثر خواهد بود.

وی تاکید کرد: نیاز داریم بنیه کارشناسی محیط زیست طبیعی در استان‌ها تقویت شود و باید از تمامی ظرفیت‌ها برای حفاظت حیات وحش استفاده کنیم.

اکبری تصریح کرد: تخریب زیر ساخت‌های طبیعت کشور مانند تخریب خاک، از بین رفتن پوشش گیاهی، کمبود آب، چرای بی رویه دام، پسماند، کشت بی رویه دیم، افزایش کوه خواری و زمین خواری و افزایش ویلا باغ‌ها باعث تخریب طبیعت سرزمینی ما خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار